Znajdujesz się tutaj
Strona główna > Odżywianie > Czym charakteryzują się pionowe wyciskarki do soków?

Czym charakteryzują się pionowe wyciskarki do soków?

sok

W sklepach znajdują się rozmaite wyciskarki do wyboru. Niektórzy decydują się na pionowe elementy z tej kategorii. Jakie są ich cechy charakterystyczne?

O jakich zaletach i wadach tych urządzeń warto wiedzieć?

Trzeba podkreślić, że pionowe wyciskarki do soków posiadają wał ślimakowy, który jest umieszczony w pionie. To powoduje, że surowiec podany do podajnika tak naprawdę nie wymaga popychania. Jest to oczywiście spowodowane tym, że samoczynnie opada grawitacyjnie w kierunku tuby wsadowej (na zlokalizowany tam wałek ślimakowy). Trzeba zaznaczyć, że wyciskarki do soków tego typu różnią się od klasycznych nie tylko relatywnie łatwym sposobem podania warzyw, owoców itp. Trzeba również zwrócić uwagę na samą konstrukcję. Takie wyciskarki są bowiem wyższe, ale jednocześnie także węższe.

Jakie są najważniejsze zalety taki urządzeń? Wiecie już o tym, że praktycznie nie trzeba tutaj używać popychacza. To powoduje, że zastosowanie takiej wyciskarki jest relatywnie łatwiejsze. Charakteryzują się także mniejszymi gabarytami. Lepiej zatem sprawdzałem się w domach o mniejszych powierzchniach. Szczególnie dotyczy to mieszkańców, którzy mają stosunkowo niewielkie kuchnie. Jest to najczęściej bolączka osób, które mieszkają w kawalerkach czy niedużych mieszkaniach dwupokojowych w większych miastach czy miasteczkach. Należy podkreślić, że zaletą takich urządzeń jest także kompaktowość wynikająca z odpowiedniego ustawienia modułu roboczego, który znajduje się na module napędowym. Produkty z tej kategorii zajmują też stosunkowo mniej miejsca w szafkach.

Wady wyciskarek

Niestety, takie wyciskarki mają też swoje wady. Jakie? Tego typu wyciskarki do soków są bardziej czasochłonne w aspekcie mycia. Wszystko dlatego, że posiadają relatywnie sporą liczbę elementów oraz zakamarków. Wpływ na występowanie tego zjawiska ma również większa powierzchnia sita. Tego typu elementy nie posiadają funkcji dodatkowych. Nie mają na przykład opcji dotyczącej formowania makaronu czy homogenizacji. Warto zwrócić uwagę na fakt, że takie wyciskarki do soków produkują bardziej gęste napoje. Nie można nie wspomnieć, że gorzej radzą sobie w zakresie wyciskania rozmaitych ziół oraz warzyw liściowych.

Dodaj komentarz

Top

Czym charakteryzują się pionowe wyciskarki do soków?

Czas na przeczytanie: 1 min
0
Inline
Inline