Znajdujesz się tutaj
Strona główna > Medycyna > Wybielanie zębów lampą – czego można się spodziewać?

Wybielanie zębów lampą – czego można się spodziewać?

stomatolog

Wybielanie zębów to bardzo często wybierane usługi stomatologiczne. Każdy chce bowiem posiadać piękny uśmiech.

Czynniki genetyczne, zła dieta, używki, zbyt rzadkie szczotkowanie – to tylko niektóre czynniki, które wpływają na to, że ludzie często wstydzą się uśmiechać, ponieważ mają kompleksy w tym aspekcie… Nic więc dziwnego, że decydują się na wybielanie zębów. Często jest do tego używana lampa. Jak wygląda wykonanie takiego zabiegu?

Czym jest wybielanie zębów?

Bardzo ważne jest samo przygotowanie się do takiej metody. Profesjonalny dentysta przede wszystkim musi ocenić czy dany pacjent ma wyleczone wszystkie zęby. Jest to niezbędne, aby można było w ogóle wykonać tę czynność. Jeśli wszystko jest w porządku, to lekarz przystępuje do właściwego działania. Warto zaznaczyć, że tego typu usługi stomatologiczne przy użyciu lampy są jednocześnie proste i bezpieczne. Ważną informacją jest fakt, że sam zabieg trwa mniej więcej 60 minut. Dentysta na początek nakłada na zęby specjalny preparat wybielający. Potem uzębienie jest naświetlane przy pomocy specjalnie przeznaczonych do tego lamp. Zachodzi tutaj reakcja pomiędzy nadtlenkiem wodoru, który znajduje się w preparacie wybielającym. Pod wpływem lampy ten preparat ulega bowiem utlenieniu. Efektem jest zdecydowanie jaśniejsze szkliwo. Trzeba zaznaczyć, że preparat wybielający jest nakładany na uzębienie 3 razy. Każda z takich sesji trwa mniej więcej 15-20 minut.

Czy zabieg jest skuteczny?

Trzeba podkreślić, że tego typu usługi stomatologiczne stosowane przy użyciu specjalnie przygotowanej do tego lampy dają naprawdę bardzo dobre efekty. Należy podkreślić, że profesjonalny dentysta, który przeprowadza takie czynności pomaga uzyskać rozjaśnienie powierzchni zębów o nawet kilkanaście tonów biorąc pod uwagę specjalną skalę Vita! Nie da się ukryć, że jest to naprawdę znakomity rezultat.

Czy takie usługi stomatologiczne mają jakieś skutki uboczne? Warto podkreślić, że użycie lampy i tak jest stosunkowo dobre pod tym względem. Wszystko dlatego, że zabieg jest jednocześnie skuteczny i praktycznie pozbawiony wad. Najważniejszą z nich jest nadwrażliwość zębów, która utrzymuje się około kilka dni po wykonaniu zabiegu. W niektórych przypadkach te czynności należy powtórzyć, aby uzyskać jeszcze lepsze rezultaty. Niemniej jednak dużo osób bardzo chwali sobie takie właśnie rozwiązanie.

Dodaj komentarz

Top

Wybielanie zębów lampą – czego można się spodziewać?

Czas na przeczytanie: 2 min
0
Inline
Inline