Znajdujesz się tutaj
Strona główna > Odżywianie > Zdrowe śniadanie to podstawa

Zdrowe śniadanie to podstawa

musli

Stare przysłowie mówi, że jest się tym, co się je. I w tym stwierdzeniu jest naprawdę dużo prawdy.

W końcu nie od dziś wiadomo również, że jedzenie to absolutna podstawa utrzymania zdrowej sylwetki i zdrowia jako takiego. Nie można być zdrowym, gdy się nie zwraca uwagi na to, co się je. To nie jest dobry pomysł na życie. Życie może być o wiele lepsze i przyjemniejsze, gdy się wybiera produkty do jedzenia świadomie. W końcu jedzenie to nie tylko konieczność. Nie tylko rzecz niezbędna do życia. Jedzenie to ogromna przyjemność dnia codziennego. Ludzie to jedyny gatunek na Ziemi, którzy podnieśli jedzenie, czyli czynność fizjologiczną, zwyczajną potrzebę wynikającą z fizjologii, do rangi sztuki i potrafi czerpać z tego całe morze przyjemności. Wystarczy tylko chcieć.

Najważniejszy posiłek dnia – śniadanie

Dietetycy i lekarze od dawien dawna powtarzają, że śniadanie to zdecydowanie najważniejszy posiłek dnia. W końcu to właśnie on ma dać człowiekowi siłę na sam początek dnia. Niegdyś był to też jedyny syty posiłek osób, który cały dzień pracowały i potrzebowały naprawdę mnóstwa energii. Echa tego widać chociażby w tradycyjnym angielskim śniadaniu, które jest prawdziwą bombą kaloryczną.

W dzisiejszych czasach raczej nie ma powodu, by jeść tak tłuste śniadanie. Nadal jednak śniadanie powinno być treściwe i konkretne. A nade wszystko zdrowe. Zdrowe śniadanie to podstawa zdrowego żywienia. A bardzo dobrym pomysłem na takie zdrowe śniadanie, w dodatku takie, które zapewni dawkę energii i można je przygotować bardzo szybko są płatki. Zwłaszcza płatki musli, które są jednym z najzdrowszych rodzajów płatków, które można jeść. Takie musli można przygotować samodzielnie z wybranych przez siebie składników, kierując się przepisami i swoimi upodobaniami albo też kupić gotowe mieszanki.

To drugie rozwiązanie jest szczególnie korzystne dla osób, którym zależy na zdrowym żywieniu i takich, które chcą uważać na to, co jedzą, a jednocześnie wcale nie mają za dużo czasu na to, by przygotowywać wszystko od podstaw samodzielnie. Bo przecież brak czasu wcale nie powinien być dla nikogo żadną wymówką. Można jeść smacznie i zdrowo, nawet jeśli ma się z rana bardzo mało czasu. Wystarczy tylko chcieć.

Dodaj komentarz

Top

Zdrowe śniadanie to podstawa

Czas na przeczytanie: 2 min
0
Inline
Inline