Znajdujesz się tutaj
Strona główna > Medycyna > Jak zadbać o osoby niepełnosprawne?

Jak zadbać o osoby niepełnosprawne?

senior

Brak możliwości swobodnego poruszania się, które jest następstwem choroby lub postępujących niedowładów okazuje się ogromnym utrudnieniem. Warto w takim przypadku szukać sposobów, które umożliwią przetransportowanie chorego lub wykonanie pozornie zwyczajnych czynności sanitarnych. Wśród licznych ofert przygotowaliśmy kilka propozycji, które nie tylko podniosą komfort pacjenta, ale również zapewnią bezpieczeństwo. Sprawdź, co to takiego.

  • Wózki sanitarne — rodzaje dopasowane do potrzeb pacjenta i opiekuna
  • Wózki toaletowe i krzesła toaletowe — na który się zdecydować

Wózki sanitarne — rodzaje dopasowane do potrzeb pacjenta i opiekuna

Dopóki nie dotnie nas choroba lub brak pełnej mobilności nie do końca zdajemy sobie sprawę z licznych utrudnień, które pacjenci z niepełnosprawnościami napotykają każdego dnia. Samodzielne zejście po schodach, przemieszczanie się między poszczególnymi pomieszczeniami, czy wyjście poza obszar zamieszkania mogą okazać się niemożliwe. To właśnie dlatego warto zastanowić się nad rozwiązaniem, jakim są wózki sanitarne.

Wózek sanitarny często można spotkać w domach opieki lub hospicjach, gdzie w większości przypadków osoby chorujące są niemalże na stałe przywiązane do łóżka. Wózek daje możliwość nie tylko samodzielnego lub przy pomocy opiekuna, przemieszczania się. To również doskonałe narzędzie ewakuacyjne, które pozwala na szybkie zniesienie inwalidy, gdy w budynku nie występuje winda lub nie ma możliwości z jej korzystania. Wśród licznych opcji można również znaleźć wózek inwalidzki dla osób niepełnosprawnych, który da poczucie komfortu i możliwości samodzielnego wykonywania poszczególnych czynności.

Wózki toaletowe i krzesła toaletowe — na który się zdecydować

To jakie wózki toaletowe będą najlepszym rozwiązaniem, uzależnione jest od wielu czynników. Przede wszystkim stopnia niepełnosprawności pacjenta. Wózek toaletowy sprawdzi się doskonale zarówno domach opieki, klinikach, jak i domach prywatnych. Wózek inwalidzki toaletowy to niebywała wygoda dla pacjenta, który ma trudności z samodzielnym korzystaniem z ubikacji. Specjalnie stworzony otwór oraz pozostałe materiały, z jakich wykonany jest produkt, pozwalają na zachowanie pełnej higieny i czystości przez cały okres użytkowania.

Wózki inwalidzkie ty nie tylko klasyczne wózki i krzesła  sanitarne, to również krzesła prysznicowe, które zapewniają stabilność podczas rutynowych czynności higienicznych. Podczas zakupu warto dopasować wózek do potrzeb pacjenta oraz jego gabarytów, tak by zapewniał maksymalną wygodę oraz bezpieczeństwo.

Dodaj komentarz

Top

Jak zadbać o osoby niepełnosprawne?

Czas na przeczytanie: 2 min
0
Inline
Inline