Znajdujesz się tutaj
Strona główna > Kobieta > Proste fryzury dla zabieganych mam

Proste fryzury dla zabieganych mam

fryzura

Młode mamy nie mają czasu na codzienne spędzanie długich godzin przed lustrem i układanie misternych fryzur. Uczesania dla zabieganych kobiet powinny być więc przede wszystkim proste i szybkie w przygotowaniu. Najciekawsze propozycje to loki robione na gorąco, sprasowany warkocz i kok na wypełniaczu.

Termoloki: szybki sposób na kręcone włosy

Wałki do włosów to jeden z najstarszych sposobów na stylizację włosów. Na efekt tradycyjnych papilotów trzeba jednak długo czekać – fale będą widoczne dopiero po kilku godzinach. Z kolei kręcenie włosów lokówką jest bardzo czasochłonne, ponieważ każde pasmo trzeba starannie nawinąć i przytrzymać dla utrwalenia efektu. Idealnym rozwiązaniem dla zabieganych mam jest połączenie obu tych metod, czyli termoloki. Są to wałki, które należy podgrzać przed nałożeniem na włosy. Są dostępne w wersji tradycyjnej (tak zwane hydroloki podgrzewane we wrzącej wodzie) i nowoczesnej, elektrycznej. Wałki termiczne to jedna z najszybszych metod kręcenia włosów. Nałożenie papilotów trwa maksymalnie 10 minut.

Sprasowany warkocz, czyli loki w 5 minut

Jeszcze szybszy sposób na uzyskanie falowanych włosów to tak zwany sprasowany warkocz. Wystarczy zapleść włosy, a następnie docisnąć splot rozgrzaną prostownicą na całej długości kosmyków. Po rozpleceniu warkocza włosy będą lekko falowane, naturalne i dziewczęce. Dla uzyskania efektu drobniejszych loczków można podzielić włosy na mniejsze warkoczyki. Loki uzyskane w ten sposób należy dodatkowo spryskać lakierem do włosów, aby nie rozprostowały się zbyt szybko.

Wysoki kok o dużej objętości

Wiele kobiet związuje włosy w luźną kitkę na czubku głowy. Jest to szybka i wygodna fryzura, która nie pasuje jednak na większe wyjścia. Kitkę można łatwo przekształcić w efektowny kok o dużej objętości. Sekret tkwi w wypełniaczu, czyli specjalnej gąbce w kształcie pączka z dziurką. Wypełniacz nakłada się na gotowy kucyk, a następnie owija włosami. Na koniec wystarczy tylko podpiąć całość wsuwkami lub owinąć cienką gumką do włosów. Przygotowany w ten sposób koczek jest niezwykle efektowny i elegancki, a jego przygotowanie zajmuje niewiele dłużej niż ułożenie niedbałej kitki.

Jak ukryć nieumyte włosy?

W życiu zabieganej mamy zdarzają się dni, kiedy nie ma nawet czasu na umycie włosów. Istnieją jednak sposoby na zatuszowanie nieświeżych kosmyków. Najprostszy z nich to użycie suchego szamponu w sprayu. Kosmetyk aplikuje się bezpośrednio u nasady włosów, a następnie dokładnie wyczesuje. Można także ułożyć włosy w sposób, który ukryje oklapnięte pasma. Najkorzystniejsza fryzura tego typu to lekko natapirowany kucyk – włosy będą podniesione i zwiększy się ich objętość. Jeśli włosy są w naprawdę złym stanie, można je zakryć modną bandanką lub inną chustką.

Dodaj komentarz

Top

Proste fryzury dla zabieganych mam

Czas na przeczytanie: 2 min
0
Inline
Inline