Znajdujesz się tutaj
Strona główna > Kobieta > Pielęgnacja dłoni zimą

Pielęgnacja dłoni zimą

dłonie

Zima to szczególny czas dla Twojej skóry. Niskie temperatury, zimy wiatr a także gorące kaloryfery czy ogrzewanie w samochodach wysuszają nie tylko cerę ale również dłonie. W tym okresie warto o nie szczególnie zadbać – zadbane i wypielęgnowane będą Twoją ozdobą.

Skóra na dłoniach nie posiada podściółki tłuszczowej, natomiast obfituje w gruczoły potowe. To sprawia, że jest słabo nawilżona i jednocześnie narażona na niekorzystne działanie czynników atmosferycznych. Cienka warstwa łoju jest bowiem wielokrotnie w ciągu dnia z nich zmywana podczas rutynowego mycia rąk czy mycia naczyń. W zimie dłonie często stają się czerwone, a skóra na nich piecze, jest szorstka i nieprzyjemna w dotyku. Co zrobić aby do tego nie dopuścić? Oto garść porad.

1. W okresie zimowym nie wychodź na dwór bez rękawiczek. Pamiętaj aby nie były one zbyt ciasne, w przeciwnym razie może dojść do nieprzyjemnych odmrożeń. Nie ściągaj ich nawet na chwilę. Jeśli potrzebujesz odebrać telefon komórkowy, wejdź do najbliższego sklepu, gdzie temperatura jest wyższa.

2. Jeśli jesteś fanem sportów zimowych (np. narty czy sanki) zawsze zakładaj nieprzemakalne rękawiczki ortalionowe.

3. Po każdorazowym umyciu rąk, starannie je osusz i delikatnie wklep krem odżywczy.

4. Raz na dwa tygodnie zafunduj swoim dłoniom peeling – z uwagi na delikatną skórę w tej części ciała, nie powinien on być tak inwazyjny jak ten, którego używasz pod prysznicem. Najlepiej sprawdzą się peelingi enzymatyczne (które w przeciwieństwie do gruboziarnistych nie podrażnią Twojej skóry) lub te zrobione w domu. Do miseczki wlej łyżkę oliwy z oliwek, dodaj łyżkę cukru lub zmielonych migdałów oraz pół małego kubeczka soku z cytryny. Powstały po wymieszaniu składników specyfik wcieraj przez parę minut w ręce, potem je umyj ciepłą woda, osusz i wetrzyj w nie krem odżywczy.

5. Raz w tygodniu nałóż na dłonie maseczkę parafinową lub własnoręcznie zrobioną. Tę pierwszą bez problemu kupisz w aptece. Tę drugą przyrządzisz sama w domu. Do miseczki wlej 3 łyżki ciepłej oliwy (zawiera kwasy tłuszczowe oraz witaminę E) oraz jedno żółtko (bogate jest ono w witaminę A oraz cynk). Składniki dobrze wymieszaj. Powstałą papkę nałóż na dłonie, owiń je następnie folią i ręcznikiem.

6. Do prac domowych zawsze używaj rękawiczek ochronnych, które zabezpieczą skórę dłoni przed szkodliwym działaniem detergentów.

7. Dbaj o swoje paznokcie. Miękka i zadbana skóra rąk nie będzie wyglądała dobrze, gdy Twoje paznokcie są w fatalnym stanie. Stosuj odżywki, a raz na jakiś czas zrób przerwę w ich malowaniu. Przemyśl, czy tipsy są tym, bez czego nie możesz się obejść. Wiedz, że niszczą one płytkę paznokcia, która staje się matowa i krucha. O tym jak zadbać o paznokcie możesz dowiedzieć się również z kursów stylizacji paznokci, takich jak ten: http://www.beautyextra.pl/szkolenia/kursy-stylizacji-paznokci/kurs-stylizacji-paznokci-start

Dodaj komentarz

Top

Pielęgnacja dłoni zimą

Czas na przeczytanie: 2 min
0
Inline
Inline