Znajdujesz się tutaj
Strona główna > Medycyna > Popularne rodzaje soczewek kontaktowych

Popularne rodzaje soczewek kontaktowych

soczewki

Choć zasada działania soczewek kontaktowych jest bardzo podobna do okularów korekcyjnych, to jednak pierwsze rozwiązanie dla wielu osób cechuje się większą wygodą użytkowania. Soczewki kontaktowe umieszcza się bezpośrednio na powierzchni gałki ocznej, dzięki czemu można skorygować różnego rodzaju wady, takie jak krótkowzroczność, nadwzroczność lub astygmatyzm. Na rynku dostępne są różne rodzaje soczewek. Czym się charakteryzują?

Soczewki dostosowane do wady wzroku

Jedną z najistotniejszych kwestii związanych z doborem soczewek, jest właściwe dopasowanie ich do posiadanej przez siebie wady wzroku. Osoby wymagające korekcji za pomocą soczewek mogą borykać się z:
● krótkowzrocznością,
● nadwzrocznością,
● prezbiopią,
● astygmatyzmem.

W przypadku krótkowzroczności pojawiają się problemy z wyraźnym widzeniem poszczególnych przedmiotów na dalsze odległości. Nadwzroczność charakteryzuje się natomiast nieostrym widzeniem z bliska. Do korekcji tych dwóch najczęściej występujących wad wzroku wykorzystuje się soczewki sferyczne. Cechuje je taka sama moc na całej ich powierzchni.

Dla osób zmagających się z astygmatyzmem przeznaczone zostały natomiast soczewki toryczne. Astygmatyzm powoduje zniekształcenie oraz zamazanie obrazu. Dzięki soczewkom można załamać go w odpowiedni sposób, przez co staje się on wyraźniejszy. W przypadku tej wady wzroku może pojawić się także dodatkowe wystąpienie krótkowzroczności lub dalekowzroczności. Pomimo tego soczewki toryczne doskonale radzą sobie z jednoczesną korekcją obu wad.

Po ukończeniu 40 roku życia naturalne zjawiska zachodzące w układzie wzrokowym człowieka mogą doprowadzić do pojawienia się starczowzroczności. Wada nazywana jest także prezbiopią. Do jej korygowania wykorzystywane są inne rodzaje soczewek, niż miało to miejsce w poprzednich przypadkach. Efektem starczowzroczności jest bowiem konieczność dostosowania innej mocy do bliży i dali. Do realizacji tego celu świetnie sprawdzają się soczewki multifokalne. Dzięki nim eliminuje się konieczność noszenia przy sobie dwóch par okularów.

Wysokiej jakości soczewki kontaktowe

Soczewki kontaktowe powinny być nie tylko właściwie dobrane, ale również charakteryzować się wysoką jakością. Sprawdzony asortyment można nabyć między innymi za pośrednictwem sklepu internetowego acuvue.pl. Wieloletnie doświadczenie pozwala wybrać produkt idealnie dopasowany do potrzeb danego klienta. Soczewki charakteryzują się wydłużonym okresem działania, przez co zapewniają wysoki komfort ich codziennego użytkowania. Jednocześnie zaprojektowano je z myślą o użytkownikach, którzy przebywają w trudnych warunkach otoczenia, związanych między innymi z wielogodzinnym korzystaniem z komputera lub urządzeń elektronicznych. Soczewki Acuvue doskonale chronią oczy oraz gwarantują wyraźne i ostre widzenie.

Soczewki stanowią świetną alternatywę dla okularów korekcyjnych. Rozwiązanie w szczególności zostanie docenione przez osoby aktywne, uprawiające sport oraz pragnące skorzystać z soczewek mając na uwadze względy estetyczne.

Dodaj komentarz

Top

Popularne rodzaje soczewek kontaktowych

Czas na przeczytanie: 2 min
0
Inline
Inline