Znajdujesz się tutaj
Strona główna > Odżywianie > Suplementy i witaminy – które z nich warto zażywać każdego dnia?

Suplementy i witaminy – które z nich warto zażywać każdego dnia?

suplementy

Nie ma cudownego środka, który sprawi, że będziesz czuć się zdrowo, a choroby Ci nie zagrożą. Oczywiście, nie oznacza to jeszcze, że nie możesz zadbać o swój organizm. Aby mógł on prawidłowo funkcjonować, powinieneś regularnie (najlepiej każdego dnia) stosować witaminy zawarte np. w suplementach diety. Które z nich to absolutne must have, jeśli pragniesz zadbać o swoje zdrowie?

Witaminy to podstawa!

Już w szkole podstawowej dowiadujemy się, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego rozwoju każdego człowieka. Tak jest w rzeczywistości – dostarczanie ich w odpowiedniej ilości nie tylko wspomaga nasze funkcjonowanie, ale także zapobiega licznym, przewlekłym chorobom.

Do witamin o szczególnie korzystnym wpływie na nasze zdrowie należą m.in.:
– witamina B (pozytywny wpływ na pracę serca, mózgu oraz układu hormonalnego kobiet),
– witamina C (w celu wzmocnienia odporności),
– witamina D (niezbędna do rozwoju układu kostnego człowieka).

Wyżej wymienione witaminy to tylko niektóre spośród wszystkich związków, których potrzebuje nasz organizm.

Gdzie znaleźć witaminy? Warzywa i suplementy diety

Chcąc dostarczyć dużej ilości witamin w naturalnej postaci, powinieneś zdecydować się m.in. na warzywa. Z pewnością zaskoczy Cię fakt, że wiele z cennych związków mineralnych znajduje się w takich „niepozornych” warzywach, jak na przykład pietruszka.

W pietruszce możesz znaleźć duże ilości witaminy C (co ciekawe, poziom zawartości jest często znacznie wyższy, niż ma to miejsce na przykład w przypadku owoców cytrusowych), żelaza, miedzi czy wapnia. Jeśli chcesz zatem osiągnąć jak najlepsze efekty, możesz umiejętnie połączyć naturalne witaminy oraz suplementy diety.

Spożywanie dużych ilości to z pewnością dobry pomysł, jeśli poszukujesz witamin i związków mineralnych dla swojego organizmu. Z drugiej strony, jest to rozwiązanie dobre, lecz nie jedyne spośród możliwych. W ostatnich latach coraz chętniej wybieraną alternatywą są suplementy diety. Dlaczego warto zdecydować się właśnie na to rozwiązanie?

Powód jest prosty. Systematyczne stosowanie się do pełnowartościowej, zbilansowanej diety czy aktywność fizyczna to wyzwania, które trudno spełnić w dzisiejszych, pełnych pośpiechu czasach. Jest to trudne szczególnie wtedy, gdy np. nasze życie zawodowe jest bardzo dynamiczne. W takiej sytuacji warto skorzystać z suplementów diety – mogą one stanowić cenne uzupełnienie posiłków spożywanych w ciągu dnia. Obecnie są one dostępne w różnych formach (jako tabletki, kapsułki, płyn itd.). Ponieważ są one szczegółowo badane pod kątem wpływu na ludzki organizm (np. w Polsce o dopuszczeniu danego suplementu na rynek decyduje Główny Inspektorat Sanitarny), nie powinieneś mieć obaw co do ich stosowania.

Dodaj komentarz

Top

Suplementy i witaminy – które z nich warto zażywać każdego dnia?

Czas na przeczytanie: 2 min
0
Inline
Inline