Znajdujesz się tutaj
Strona główna > Choroby > Dobór korektora haluksów

Dobór korektora haluksów

odcisk stopy

Haluksy, to poważny problem, który dotyka coraz większą ilość osób. Schorzenie to, powoduje wykrzywienie pod nienaturalnym kontem dużego palca u naszej stopy, przez co odczuwamy ból, mamy problemy z chodzeniem, czy też z zakładaniem obuwia.

Haluksy, najczęściej pojawiają się na stopach u tych osób, które nie do końca dbają o swoje nogi. Dużo chodzą w nieodpowiednim obuwiu, tzn takim na wysokim obcasie lub w butach, które są zbyt ciasne. Nienaturalne rozłożenie ciężaru ciała, które wtedy występuje, nadmiernie obciąża niektóre kości i stawy, przez co duży palec zaczyna się wyginać.

Czy dobry korektor może wyleczyć nas z haluksów

Istnieje wiele metod związanych z leczeniem haluksów. Czasami, wystarczy tylko odpowiednia profilaktyka (odpowiednie obuwie, częsty relaks stóp), a także odpowiednie zabiegi rehabilitacyjne (masaże, okłady, specjalne wkładki). W niektórych przypadkach, nieodzowny staje się zabieg chirurgiczny, którego zadaniem jest przywrócenie prawidłowego układu naszej stopy. Nie jest to zbyt skomplikowana operacja i po kilku tygodni od jej wykonania, nasza stopa powraca do pełnej sprawności. Ale jest jeszcze jedna metoda walki z haluksami. Metodą tą są odpowiednie korektory do haluksów. Zadaniem korektorów haluksów, jest utrzymywanie stopy, a zwłaszcza dużego palca w odpowiednim położeniu. Dzięki temu, nawet przy nadmiernym obciążaniu stopy, nawet w przypadku zakładania niewłaściwego obuwia, istnieje niewielka szansa, że palec zacznie się wykrzywiać. Co więcej korektory haluksów (takie jak np. ten http://wyleczhaluksy.pl/ ), pomagają w prawidłowym ułożeniu palca u tych wszystkich, u których zaczął on się już wykrzywiać. Niektóre korektory haluksów, znakomicie nadają się także jako pomoc dla wszystkich tych, którzy mieli zabieg związany z wyprostowaniem palca u stopy. Bardzo dobrze bowiem spisują się one w czasie rehabilitacji, znacznie ją przyspieszając.

Jak wybrać odpowiedni korektor haluksów

Gdy tylko zauważymy, że z naszą stopą, a zwłaszcza dużym palcem zaczyna dziać się coś niepokojącego, powinnismy od razu udać się do lekarza i poprosić o odpowiedni korektor do haluksów. Znakomicie nadaje się tu np korektor Hallu Motion. Praktycznie od razu po założeniu go na stopę, zaczniemy odczuwać jego działanie. Palec przestanie się odkształcać, a po jakiś czasie wróci na swoje prawidłowe miejsce. Co więcej, korektor Hallu Motion, jest niezwykle prosty w codziennym użyciu i w przeciwieństwie do większości tego typy aparatów, można go stosować zarówno w dzień jak i w nocy. Nie trzeba chyba nikomu tłumaczyć, że znacznie przyspiesza to cały proces, a efekty są o wiele szybciej widoczne.

Na naszym rynku pojawiło się ostatnimi czasy bardzo dużo korektorów haluksów. Niektóre maja dobrą jakość i znakomicie spisują się gdy je nosimy, a niektóre zamiast pomagać w usunięciu defektu, nieprawidłowość tylko powiększają. Dlatego zanim zdecydujemy się na zakup korektora haluksów, zapytajmy osoby które miały juz nimi do czynienia, posłuchajmy opinii lekarzy itp. Tylko wtedy nasze pieniądze wydane za zakup korektora, nie zostaną zmarnowane, a nasza stopa odzyska prawidłowy wygląd.

Dodaj komentarz

Top

Dobór korektora haluksów

Czas na przeczytanie: 2 min
0
Inline
Inline