Znajdujesz się tutaj
Strona główna > Medycyna > Chirurgiczna plastyka powiek – poznaj skuteczny sposób na odmłodzenie skóry wokół oczu

Chirurgiczna plastyka powiek – poznaj skuteczny sposób na odmłodzenie skóry wokół oczu

kobieta z liścmi

Oczy, a raczej kondycja skóry wokół nich, może łatwo zdradzać nasz wiek, a nawet go nieco podwyższać, jeśli jest z nią naprawdę źle. Delikatne okolice oczu są bardzo podatne na tworzenie się zmarszczek, a niektóre czynniki mogą nawet to przyspieszać, np. suche i gorące powietrze, niewłaściwa pielęgnacja skóry, stres czy nieodpowiednia dieta. Kiedy skutki starzenia są na zaawansowanym poziomie, trudno jest usunąć je kosmetycznymi metodami. Wtedy na pomoc przychodzi chirurgia plastyczna, która potrafi poradzić sobie z najcięższymi defektami górnych i dolnych powiek.

Młodsze spojrzenie, bez cienia zmęczenia

Blefaroplastyka, to dziedzina medycyny estetycznej, zajmująca się plastyką powiek. Wykorzystuje się do tego celu różne metody – mniej i bardziej inwazyjne – ale najskuteczniejszą z nich jest bez wątpienia chirurgia plastyczna oka. Osoby decydujące się na operację plastyczną oczu mogą spodziewać się następujących rezultatów:

  • uzyskanie ładnego, młodego wyglądu oczu,
  • poprawienie pola widzenia, dzięki korekcie opadającej powieki,
  • usunięcie nadmiaru luźnej, marszczącej się skóry z górnej powieki,
  • usunięcie tzw. worków pod oczami,
  • przywrócenie napięcia i prawidłowej pozycji brzegu rzęskowego, przy zachowaniu długości i szerokości szpary powiekowej,
  • redukcja głębokich bruzd wokół oczu,
  • dokładna korekcja przepuklin tłuszczowych powiek dolnych,
  • wrażenie odmłodzenia całej twarzy.

Plastyka powiek – przebieg zabiegu

Chirurgiczna blefaroplastyka to dość inwazyjny zabieg, wykonywany na powiekach, czyli w jednym z najdelikatniejszych miejsc naszego ciała. Dlatego istotna jest już sama konsultacja wstępna. Podczas rozmowy z lekarzem możemy dowiedzieć się o przeciwwskazaniach, poznać dokładne procedury zabiegu i podzielić się z nim naszymi oczekiwaniami.

Nie trzeba obawiać się bólu podczas chirurgicznej korekcji powiek, ponieważ wykonywana jest on w znieczuleniu miejscowym lub krótkotrwałym dożylnym. Zabieg polega na wykonaniu minimalnych nacięć na skórze – w zależności od tego, czy zabieg dotyczy górnej czy dolnej powieki, wykonuje się je nieco inaczej. Powiekę górną nacina się w miejscu jej naturalnego zagięcia, a powiekę dolną 1-2 mm poniżej linii rzęs. Kolejnym krokiem jest usunięcie nadmiaru skóry lub tkanki tłuszczowej. Pod koniec zabiegu chirurg zakłada bardzo cienkie szwy, a po 4-5 dniach szwy są zdejmowane. Dzięki wykonywaniu nacięć i szwów w anatomicznych fałdach skóry, blizny w tych miejscach, po zagojeniu, nie będą widoczne.

Czy zabieg plastyki powiek jest bezpieczny?

Ponieważ plastyka powiek jest zabiegiem chirurgicznym, jej bezpieczeństwo może budzić pewne obawy. Dlatego pierwszą zasadą jest wybranie się na zabieg do specjalisty, który ma odpowiednią wiedzę i doświadczenie w tym zakresie, tak, jak lekarze wykonujący plastykę powiek w Klinice Miracki w Warszawie. Profesjonalista wykona zabieg z dbałością o najdrobniejsze szczegóły.

Chirurgia plastyczna oka to procedura, która trwa stosunkowo krótko, ale nie da się uniknąć okresu rekonwalescencji po niej. Trzeba więc przygotować się na to, że pierwsze dni po zabiegu mogą być dość trudne i już od momentu opuszczenia gabinetu, niezbędna może okazać się pomoc drugiej osoby (w zależności od rozległości korygowanego defektu). Jak w przypadku każdej operacji, istnieje też niebezpieczeństwo wystąpienia powikłań, np. ryzyko pojawienia się infekcji albo niekorzystnej reakcji na zastosowane znieczulenie. W bardzo rzadkich przypadkach może wystąpić podwójne widzenie lub zamazany obraz, ale objawy te ustępują samoczynnie w ciągu kilku dni.

Dowiedz się więcej o zabiegach blefaroplastyki:  https://klinikamiracki.pl/encyklopedia/blefaroplastyka/

Dodaj komentarz

Top

Chirurgiczna plastyka powiek – poznaj skuteczny sposób na odmłodzenie skóry wokół oczu

Czas na przeczytanie: 2 min
0
Inline
Inline