Znajdujesz się tutaj
Strona główna > Medycyna > Czym zajmuje się stomatologia estetyczna?

Czym zajmuje się stomatologia estetyczna?

dentysta

Zabiegi oferowane przez stomatologię estetyczną pozwolą zachować piękny uśmiech i cieszyć się białym uzębieniem. Nowoczesne zabiegi są mało inwazyjne, a oferta jest wyjątkowo bogata. Stomatolog na podstawie wywiadu z pacjentem pomoże wybrać najlepszą metodę dopasowana do indywidualnych potrzeb.

Ozonowanie i piaskowanie

Ozon wyróżnia się silnymi właściwościami dezynfekującymi i utleniającymi. Wprowadzony w odpowiednio dobranej ilości pozwoli usunąć szkodliwe bakterie, grzyby i wirusy, które występują w jamie ustnej. Celem piaskowania jest pozbycie się osadu powstałego jako wynik picia kawy lub palenia papierosów. Zabieg przeprowadzany jest z użyciem silnego strumienia wody i piasku. Piaskowanie pozwoli wyczyścić trudnodostępne miejsca, co pozwoli uniknąć chorób zębów i dziąseł.

Aparat ortodontyczny

Stomatolog zadba także o naprawę wad zgryzu. Pacjentom z krzywym zgryzem stomatolog zaproponuje aparat ortodontyczny, który wyprostuje nieprawidłowe ustawienie zębów. Lekarz najpierw dokładnie przyjrzy się wadzie zgryzu, a następnie zaproponuje rozwiązanie, które pomoże rozwiązać problem z profesjonalny i komfortowy dla pacjenta sposób. W ofercie znajdziemy aparaty metalowe, ceramiczne, stałe i ruchome. Na pewno każdy pacjent znajdzie w ofercie rozwiązanie dopasowane do swoich potrzeb. Oferowane rozwiązania mieszczą się w różnym zakresie cen, co powoduje, że oferta jest wyjątkowo atrakcyjna. Podczas procesu naprawy zgryzu należy korzystać z wizyt okresowych w terminach wyznaczonych przez specjalistę. Pomoże to na bieżąco obserwować efekty zastosowanego leczenia. W razie potrzeby stomatolog może wprowadzić pewne zmiany.

Licówki i korony

Założenie licówek pozwoli nadać zębom pożądany odcień i kształt. Licówki wyglądem przypominają sztuczne paznokcie. Korony natomiast stosuje się w przypadku dużych uszkodzeń i umieszcza się je na oszlifowanym zębie. Uzębienie będzie wówczas wyglądało zdrowo. Konsultacja ze stomatologiem pomoże wybrać rozwiązanie, które sprawdzi się w konkretnym przypadku.

Zabieg wybielania zębów

Przebarwione zęby stanowią duży problem natury estetycznej i mogą prowadzić do zawstydzenia i obniżenia samooceny. Do przebarwień dochodzi na skutek spożywania kawy, herbaty, wina, soków lub palenia papierosów. Zabiegi wybielania zębów oferowane przez gabinety stomatologiczne wyróżnia wyjątkowo wysoka skuteczność i pełne bezpieczeństwo. Stomatolodzy polecają wybielanie zębów metodą nakładkową, która polega na stworzeniu dla konkretnego pacjenta nakładki dopasowanej do zębów i dziąseł. W nakładce umieszcza się substancję wybielającą. Najlepiej stosować ją głównie podczas snu. Efekt zabiegu utrzymuje się od 2 do kilku lat. Pacjent może wspomóc proces utrzymania efektów za pomocą stosowania poleconych przez stomatologa past wybielających.

Artykuł przygotował specjalista stomatolog Kalisz.

Dodaj komentarz

Top

Czym zajmuje się stomatologia estetyczna?

Czas na przeczytanie: 2 min
0
Inline
Inline