Znajdujesz się tutaj
Strona główna > Medycyna > Czym zajmuje się stomatologia estetyczna?

Czym zajmuje się stomatologia estetyczna?

dentysta

Zabiegi oferowane przez stomatologię estetyczną pozwolą zachować piękny uśmiech i cieszyć się białym uzębieniem. Nowoczesne zabiegi są mało inwazyjne, a oferta jest wyjątkowo bogata. Stomatolog na podstawie wywiadu z pacjentem pomoże wybrać najlepszą metodę dopasowana do indywidualnych potrzeb.

Ozonowanie i piaskowanie

Ozon wyróżnia się silnymi właściwościami dezynfekującymi i utleniającymi. Wprowadzony w odpowiednio dobranej ilości pozwoli usunąć szkodliwe bakterie, grzyby i wirusy, które występują w jamie ustnej. Celem piaskowania jest pozbycie się osadu powstałego jako wynik picia kawy lub palenia papierosów. Zabieg przeprowadzany jest z użyciem silnego strumienia wody i piasku. Piaskowanie pozwoli wyczyścić trudnodostępne miejsca, co pozwoli uniknąć chorób zębów i dziąseł.

Aparat ortodontyczny

Stomatolog zadba także o naprawę wad zgryzu. Pacjentom z krzywym zgryzem stomatolog zaproponuje aparat ortodontyczny, który wyprostuje nieprawidłowe ustawienie zębów. Lekarz najpierw dokładnie przyjrzy się wadzie zgryzu, a następnie zaproponuje rozwiązanie, które pomoże rozwiązać problem z profesjonalny i komfortowy dla pacjenta sposób. W ofercie znajdziemy aparaty metalowe, ceramiczne, stałe i ruchome. Na pewno każdy pacjent znajdzie w ofercie rozwiązanie dopasowane do swoich potrzeb. Oferowane rozwiązania mieszczą się w różnym zakresie cen, co powoduje, że oferta jest wyjątkowo atrakcyjna. Podczas procesu naprawy zgryzu należy korzystać z wizyt okresowych w terminach wyznaczonych przez specjalistę. Pomoże to na bieżąco obserwować efekty zastosowanego leczenia. W razie potrzeby stomatolog może wprowadzić pewne zmiany.

Licówki i korony

Założenie licówek pozwoli nadać zębom pożądany odcień i kształt. Licówki wyglądem przypominają sztuczne paznokcie. Korony natomiast stosuje się w przypadku dużych uszkodzeń i umieszcza się je na oszlifowanym zębie. Uzębienie będzie wówczas wyglądało zdrowo. Konsultacja ze stomatologiem pomoże wybrać rozwiązanie, które sprawdzi się w konkretnym przypadku.

Zabieg wybielania zębów

Przebarwione zęby stanowią duży problem natury estetycznej i mogą prowadzić do zawstydzenia i obniżenia samooceny. Do przebarwień dochodzi na skutek spożywania kawy, herbaty, wina, soków lub palenia papierosów. Zabiegi wybielania zębów oferowane przez gabinety stomatologiczne wyróżnia wyjątkowo wysoka skuteczność i pełne bezpieczeństwo. Stomatolodzy polecają wybielanie zębów metodą nakładkową, która polega na stworzeniu dla konkretnego pacjenta nakładki dopasowanej do zębów i dziąseł. W nakładce umieszcza się substancję wybielającą. Najlepiej stosować ją głównie podczas snu. Efekt zabiegu utrzymuje się od 2 do kilku lat. Pacjent może wspomóc proces utrzymania efektów za pomocą stosowania poleconych przez stomatologa past wybielających.

Artykuł przygotował specjalista stomatolog Kalisz.

Dodaj komentarz

Anti-spam: complete the task


Top

Czym zajmuje się stomatologia estetyczna?

Czas na przeczytanie: 2 min
0
Inline
Inline