Znajdujesz siÄ™ tutaj
Strona główna > Medycyna > Skleroterapia jakich efektów możesz się spodziewać?

Skleroterapia jakich efektów możesz się spodziewać?

żylaki

Å»ylaki sÄ… nieestetyczne i stanowiÄ… problem wielu kobiet, ale również niektórych mężczyzn. Przyczyn powstawania żylaków jest wiele, najczęściej sÄ… to geny. Ich pojawianiu siÄ™ sprzyjajÄ… siedzÄ…cy tryb życia i maÅ‚a aktywność fizyczna. Wiele osób uważa, że jest skazanych na interwencjÄ™ chirurgicznÄ…. Jednak jest o wiele lepsze wyjÅ›cie z tej sytuacji – skleroterapia.

Jakie efekty daje skleroterapia?

Dzięki temu zabiegowi można pozbyć się widocznych naczynek oraz małych żylaków całkowicie. Czasem potrzebne jest kilka zabiegów. Warto zgłosić się na zabieg skleroterapii jak najszybciej. Im mniejsze żylaki, tym mniejsza ilość zabiegów i większe szanse na to, że zmiany zostaną całkowicie wyeliminowane. Jeśli żylaki są zbyt duże, skleroterapia może okazać się niewystarczająca. Jednak informacje na temat tego, jaki będzie efekt zabiegu są przekazywane podczas indywidualnych konsultacji. Skleroterapia zyskuje na popularności. Jest już dobrze znana w krajach zachodnich, obecnie stanowi coraz bardziej powszechną metodę na żylaki w Polsce. Powodem sukcesu tego zabiegu jest jego skuteczność, bezbolesność i mała inwazyjność. Widoczne naczynka, które mogą przekształcić się w żylaki, czy małej wielkości zmiany krwionośne są usuwane w krótkim czasie i wymagają małej ilości zabiegów. Podczas skleroterapii nie zostaje nacinana tkanka skórna, a więc nie ma ryzyka powstawania niepokojących blizn, czy konieczności długiej rekonwalescencji.

Zabieg skleroterapii wykonywany jest przez wykwalifikowanych lekarzy, którzy dbają o komfort i bezpieczeństwo pacjenta. Na bieżąco monitorują przebieg skleroterapii, dostosowują techniki do głębokości, na jakiej znajdują się naczynia krwionośne oraz ich wielkości. Zabiegu można dokonać w Warszawskiej Klinice Medycyne Estetycznej Elite.

W jaki sposób wygląda zabieg?

Skleroterapia jest bezbolesna, a więc nie wymaga podawania znieczulenia. Po wykonaniu podstawowych badań i spotkaniu z chirurgiem omawiane są szczegóły zabiegu. Podczas niego specjalista wkuwa się w malutką igłą w żylaki, odpowiednio dobrany preparat (w zależności od wielkości żylaków), stopniowo zamyka światło naczynia krwionośnego, które z czasem obumiera i przestaje być widoczne. Przez kilka dni po zabiegu mogą utrzymywać się niewielkie zmiany skórne, takie jak siniaki, czy zaczerwienienia. Jednak znikają już po kilku dniach. Po zabiegu można od razu wrócić do domu, jednak należy przez 7 dni nosić specjalne rajstopy uciskowe. Ponadto przez przynajmniej 2 tygodnie nie należy poddawać się dużemu wysiłkowi oraz wystawiać nóg na działanie promieni słonecznych. Warto przy tym masować miejsca pozabiegowe i starać się jak najczęściej odpoczywać w pozycji z uniesionymi w górę nogami.

Dodaj komentarz

Top

Skleroterapia jakich efektów możesz się spodziewać?

Czas na przeczytanie: 2 min
0
Inline
Inline