Znajdujesz się tutaj
Strona główna > Ciekawostki > Kiedy dystrybutor wody potrzebuje wymiany?

Kiedy dystrybutor wody potrzebuje wymiany?

woda

Dystrybutory wody, jak wszystkie urządzenia, które mają kontakt z wodą, ulegają powolnemu zanieczyszczeniu. Przyczynia się do tego kontakt brudnych rąk ludzkich z dystrybutorem (bakterie), jak również naturalny osad mineralny wytrącający się z wody. Sprawdź więc, kiedy należy wymienić urządzenie, żebyś zawsze mógł pić czystą wodę i dowiedz się, czy zawsze konieczna jest do tego wymiana całego dystrybutora.

Wymiana dystrybutorów wody

Ze względu na liczne zanieczyszczenia, które mogą przeniknąć do urządzenia i wpłynąć na pogorszenie smaku i jakości wody, zaleca się, aby dystrybutory wody oczyszczane były co 6 miesięcy. Usługa ta, zwana sanityzacją, leży po stronie firmy, która wynajmuje dystrybutor. Sanityzacja polega na wymianie tych elementów dystrybutorów wody, które mają styczność z ludzkimi rękami i które szybciej, niż pozostałe elementy, podlegają zabrudzeniu. Kiedy okaże się, że elementy typu kraniki, ociekacz, nie dadzą się wymienić (z różnych przyczyn), albo że cała obudowa dystrybutora do wody uległa uszkodzeniu, wówczas urządzenie wymieniane jest na nowe. Czy można zamienić usługę sanityzacji na wymianę dystrybutorów wody na nowe? Niestety nie. Jeśli urządzenia da się wyczyścić, nie istnieją podstawy do tego, by zamienić je na nowe. Oczywiście, jeśli klient nalega, można tak zrobić, ale wówczas za nowe dystrybutory wody pobierana jest dodatkowa opłata.

Kiedy dystrybutory wody nie podlegają bezpłatnej wymianie?

W momencie, gdy możliwa jest usługa sanityzacji, klient nie może zażądać bezpłatnej wymiany urządzenia. Wymiana jest możliwa tylko wówczas, gdy dystrybutory do wody uległy uszkodzeniu. Wtedy też firma wypożyczająca dystrybutory do wody wymienia urządzenia na nowe.

Jak przebiega sanityzacja dystrybutorów wody?

Raz na pół roku firma, wypożyczająca dystrybutory wody, zajmuje się ich oczyszczaniem. Wymianie podlegają wówczas wszystkie elementy układu wodnego. Sanityzacją zajmują się specjalnie do tego przeszkoleni pracownicy. Dzięki temu usługa ta wykonana jest przy zachowaniu pełnych standardów higieny oraz daje gwarancję, że urządzenia są dokładnie wyczyszczone. Pierwszy etap sanityzacji obejmuje czyszczenie zewnętrzne przy użyciu do tego odpowiednich środków czyszczących. Później następuje wymiana wszystkich tych elementów, które mają styczność z wodą, a są to: zbiornik wewnętrzny, kranik wody zimnej oraz wody gorącej, jak również ociekacz. Po zamontowaniu nowych, sterylnych części oraz nowej butli z wodą, możesz mieć pewność, że płynąca z dystrybutora woda jest czysta, nieskażona i zupełnie bezpieczna do picia.

Jak należy dbać o dystrybutory wody?

Aby dystrybutory wody funkcjonowały prawidłowo, i aby woda, znajdująca się w nich, była zawsze zdatna do picia, należy zadbać o ich czystość na co dzień. Co to oznacza?

  1. Powinno się ustawiać dystrybutory wody z daleka od miejsc nasłonecznionych, gdyż zwiększa to ryzyko mnożenia się w nich bakterii.
  2. Nie wolno pozostawiać dystrybutorów do wody bez butli, gdyż w ten sposób na urządzeniu bardzo łatwo zbierają się zanieczyszczenia.
  3. Aby czystość wody z dystrybutora została zachowana, należy nalepkę zabezpieczającą butlę zerwać dopiero przed samym nałożeniem butli na dystrybutor.
  4. Nie wolno dotykać elementów mających kontakt z wodą, czyli kapsla, szyjki butli czy też wylewek kraników. Dzięki temu, bakterie z rąk nie przenoszą się na wodę z dystrybutora, czy też na samo urządzenie.
  5. Powinno się regularnie czyścić obudowę dystrybutora, natomiast już bardziej zaawansowane czyszczenie całego urządzenia, należy powierzyć specjalistom.

Dodaj komentarz

Top

Kiedy dystrybutor wody potrzebuje wymiany?

Czas na przeczytanie: 3 min
0
Inline
Inline