Znajdujesz się tutaj
Strona główna > Medycyna > Jak znaleźć dobrego ginekologa

Jak znaleźć dobrego ginekologa

ginekolog

Dla nas, kobiet, najważniejsze jest to, co czyni nas kobietami. Czułość i wrażliwość, zaradność i siła, ale też zdrowie i płodność oraz wszelkie inne fizyczne aspekty związane z płcią. Istotne jest, aby znaleźć lekarza, który zajmie się nami w odpowiedni sposób i będzie nam towarzyszył w wielu ważnych i pięknych, choć trudnych chwilach, jak ciąża, poród, połóg… Jak wybrać dobrego ginekologa?

Jaki jest dobry ginekolog?

Jaki powinien być dobry ginekolog? Co to w ogóle znaczy? Zaczynając od spraw oczywistych – ginekolog i w ogóle każdy lekarz powinien odnosić się do pacjenta z szacunkiem. Niestety, wciąż jeszcze zdarzają się sytuacje, kiedy specjalista pozwala sobie na niewybredne żarty czy zbędne komentarze, które niczego nie wnoszą, a jedynie onieśmielają pacjentkę, a wizytę czynią przykrym doświadczeniem. W przypadku ginekologa takt i subtelność to cechy wyjątkowo pożądane.

Kolejna sprawa – delikatność. Ginekolog bada i leczy najbardziej delikatne miejsca kobiecego ciała. Badanie nie powinno przypominać wyrywania zębów! Gwałtowne ruchy, pośpiech – to nie jest to, na co pacjentka powinna się godzić.

Dobry ginekolog powinien dysponować wiedzą wykraczającą poza jego dziedzinę, ponieważ niektóre problemy ginekologiczne nie wiążą się bezpośrednio z narządami rodnymi, a ich źródło leży np. w psychice, nieodpowiedniej diecie czy zaburzeniach hormonalnych. Dobrze, aby pacjentka, zwracając się do ginekologa, mogła polegać na jego wszechstronnej wiedzy, dzięki której leczenie będzie celne, a w razie potrzeby przejmie je inny specjalista.

Jak znaleźć dobrego ginekologa?

Trzeba pamiętać, że nie ma lekarzy idealnych. Specjalista, który przypadnie do gustu naszej przyjaciółce, może mieć np. tembr głosu, który będzie nas irytował. Niemniej przy poszukiwaniach należy wziąć pod uwagę pewne przesłanki.

Niektóre z nas mają preferencje co do płci lekarza. Decyzja, czy wolimy ginekologa kobietę czy ginekologa mężczyznę, znacznie zawęzi krąg poszukiwań.

Kolejna ważna rzecz to specjalizacja. Jeżeli masz problemy z tarczycą, poszukaj ginekologa-endokrynologa. Jeżeli starasz się o dziecko, szukaj specjalisty z doświadczeniem w tej dziedzinie.

Pamiętaj, że nie zawsze warto dowierzać opiniom pisanym w sieci, ale zawsze warto polegać na słowach naszych bliskich. Jeżeli kobiety z twojego otoczenia mają ulubionych lekarzy, wybierz się do nich na wizytę. Ich zadowolenie musi mieć jakieś podstawy.

Rzecz najważniejsza – jeżeli cokolwiek podczas wizyty wzbudzi twoje wątpliwości lub obawy, szukaj dalej. Pamiętaj, że dobry ginekolog może towarzyszyć ci przez całe życie! Godnych zaufania lekarzy możesz znaleźć na www.gabinetginekologicznybialystok.pl.

Dodaj komentarz

Top

Jak znaleźć dobrego ginekologa

Czas na przeczytanie: 2 min
0
Inline
Inline