Znajdujesz się tutaj
Strona główna > Medycyna > Zdrowie zębów ważne dla zdrowia całego organizmu

Zdrowie zębów ważne dla zdrowia całego organizmu

zęby

Kiedy mówi się o zębach, ma się zwykle na myśli ich wygląd. To widoczne jest na pierwszy rzut oka i – niestety – najważniejsze jest dla wielu osób, które chcą mieć białe i piękne zęby, a kwestia ich zdrowia jest dla nich drugorzędna. Świadczy o tym fakt, że tak wiele osób zaniedbuje swoje zęby, zwlekając z wizytami u dentysty. Tymczasem zarówno wygląd uzębienia, jak i jego zdrowie są ważne dla samopoczucia, a przy tym stan zębów może też mieć wielkie znaczenie dla zdrowia całego organizmu.

Groźne skutki zaniedbań

Czym skutkuje zaniedbanie zębów? Ich gorszym wyglądem, to pewne, a także pojawianiem się różnego rodzaju problemów, z próchnicą na czele. To zaś prosty krok do potęgowania się problemu związanego z małą estetyką uzębienia, jeszcze poważniejsze są jednak problemy zdrowotne, jakie zaniedbania w kwestii uzębienia mogą wywoływać. NIeleczone ubytki mogą dać skutki dla całego organizmu, o czym niestety mało osób wie. A trzeba wiedzieć na przykład o tym, że stany zapalne, które zwykle towarzyszą problemom z zębami, mogą przenosić się na inne miejsca w organizmie. Z powodu niewyleczonych zębów można więc mieć kłopoty na przykład z zatokami, uchem, a nawet.. z mięśniem sercowym czy innymi ważnymi narządami! Ze zdrowiem zębów nie ma więc żartów i nawet jeśli komuś nie zależy na tym, by mieć perfekcyjne uzębienie, warto pamiętać, że ma to znaczenie dla ogólnoustrojowego zdrowia. Do dentysty trzeba więc chodzić, pamiętając jednak, że dentysta dentyście nierówny. Najlepiej będzie wybierać kliniki o dużej renomie i wysokiej jakości usług niż pomniejsze gabinety, gdyż można w nich liczyć na dużo lepszą opiekę stomatologiczną.

Zanim będzie za późno…

Duża część osób zwleka z odwiedzeniem dentysty nawet jeśli wie, że stan uzębienia pozostawia wiele do życzenia, a to ze strachu, a to z chęci zaoszczędzenia pieniędzy. Warto jednak wiedzieć, że oszczędzanie na dentyście może doprowadzić tylko do jeszcze większych wydatków w przyszłości, których nie da się uniknąć. O wiele lepiej, łatwiej i taniej będzie wyleczyć niewielki ubytek w zębie niż potem leczyć go kanałowo czy wręcz stracić ząb i musieć zdecydować się na inne kosztowne leczenie np. implanty dentystyczne czy mosty protetyczne. I nie wolno myśleć, że kiedy do tego dojdzie, na pewno nie będzie się chciało podjąć takiego wydatku, ponieważ utracone zęby koniecznie trzeba uzupełnić! To kolejna sprawa, o której wie zbyt mało osób: jeżeli pozostawia się pustą lukę po utraconym zębie, bez mostu czy implantu, kość w tym miejscu zanika, kość i dziąsła zapadają się a te zmiany te mogą być widoczne na twarzy! Poza tym zęby zaczynają przesuwać się, wobec czego nawet osoby, które przez całe życie miały idealnie prosty zgryz, mogą na skutek utraty tylko jednego zęba zauważyć, że ich zęby przemieściły się, czy też ustawiły się krzywo. Wizyta w dobrym gabinecie, czy to na poziomie leczenia zębów, czy jeśli chodzi o implanty, pozwoli uniknąć tych przykrych konsekwencji i zapewnić sobie komfort oraz doskonały wygląd.

Każdy może mieć piękne zęby

W dobie doskonale rozwiniętej stomatologii nie ma problemu tej natury, z którym nie można byłoby sobie poradzić. W dobrej klinice można nie tylko „odzyskać zęby”, fundując sobie implanty, które mają taką samą funkcjonalność a wykonane na nich korony wygląd jak naturalne zęby, ale też pozbyć się kompleksów posiadanych od zawsze. Jest to bardzo łatwe, bez względu na to, czy chce się wybielić ciemne zęby, czy też nadać regularny kształt złemu zgryzowi, na co pozwoli aparat ortodontyczny czy licówki. Nowoczesna stomatologia estetyczna potrafi znaleźć remedium na każdy problem, a w wysokojakościowej klinice można będzie skorzystać ze wszystkich możliwych zabiegów, jakie oferuje ta gałąź stomatologii. Każdy może mieć więc idealnie białe dzięki wybielaniu czy perfekcyjnie równe dzięki licówkom zęby, nałożyć na nie aparat czy pozbyć się diastemy. Nie trzeba przy tym wielkich nakładów finansowych, gdyż dzięki dużej konkurencji kliniki oferują bardzo przystępne warunki cenowe, a przy tym można mieć pewność, że każdy zabieg zostanie wykonany perfekcyjnie i bezpiecznie dla pacjenta.

Konsultacja: CANDEO Clinic Poznań

Dodaj komentarz

Anti-spam: complete the task


Top

Zdrowie zębów ważne dla zdrowia całego organizmu

Czas na przeczytanie: 3 min
0
Inline
Inline