Znajdujesz się tutaj
Strona główna > Medycyna > Zastosowanie toksyny botulinowej w medycynie estetycznej

Zastosowanie toksyny botulinowej w medycynie estetycznej

zabieg

Toksyna botulinowa, popularnie zwana botoksem, to substancja szeroko wykorzystywana  w medycynie estetycznej. Początki jej popularności sięgają lat 90-tych XX wieku, gdy odkryto, że botoks ma w sobie właściwości blokowania impulsów nerwowych prowadzących do napięcia mięśni. W kontakcie z botoksem, mięśnie ulegają miejscowemu paraliżowi, czego ubocznym efektem jest brak powstawania zmarszczek na powierzchni skóry. Dzięki tej właściwości, botoks wstrzykuje się w powłoki twarzy – w te okolice, które są zagrożone powstawaniem największych zmarszczek.

Jakie efekty daje botoks?

Botoks wstrzykuje się pod skórę, bez znieczulenia miejscowego. Przed zabiegiem przeprowadza się dokładną dezynfekcję oraz odtłuszczenie skóry. Toksyna wstrzykiwana jest w kilka miejsc na twarzy. W zależności od tego, jak głębokie są zmarszczki, których chcielibyśmy się pozbyć, dobierana jest odpowiednia dawka botoksu do tego miejsca. Zwykle w okolice czoła stosuje się około 8 wstrzyknięć. Gdy chcemy pozbyć się zmarszczek zwanych kurzymi łapkami, dostaniemy po około 3 ostrzyknięcia z każdej strony.

Gdy ostrzykiwanie jest zakończone (a łącznie trwa to około kwadrans), skóra pacjenta jest smarowana preparatami bogatymi w witaminę K. Dzięki temu, minimalizuje się pojawianie się siniaków na twarzy. Zastosowanie toksyny botulinowej jest w pełni bezpieczne i przynosi pozytywne efekty estetyczne.

Jak zachować się po zabiegu?

Pamiętajmy, że po ostrzykiwaniu twarzy botoksem nie należy schylać się, dotykać twarzy, masować skóry ani kłaść się na poduszce przez co najmniej trzy godziny. Wszystko po to, aby maksymalnie zapobiec niekontrolowanemu przemieszczeniu się botoksu pod skórą. Aby być pewnym, że zabieg zostanie wykonany poprawnie, warto skorzystać z usług profesjonalistów, posiadających doświadczenie w przeprowadzaniu tego typu ostrzykiwań. Taka jest klinika Coco Time we Wrocławiu, w której przeprowadza się zabiegi z użyciem botoksu zgodnie ze sztuką lekarską.

Botoks – przeciwwskazania

Zastosowanie toksyny botulinowej, mimo że w minimalnych dawkach może nie tylko poprawić nasz wygląd, ale też zadziałać prozdrowotne (tak jak przy leczeniu spastyczności lub bruksizmu), powinno podlegać pewnym ograniczeniom. Kto powinien zrezygnować ze stosowania zabiegów z użyciem botoksu? Są to przede wszystkim kobiety ciężarne oraz karmiące piersią. Botoks może niekorzystnie zadziałać na organizm osób dotkniętych zaburzeniami krzepliwości krwi oraz osoby, które mają choroby skórne. Wykluczeniem do przeprowadzenia zabiegu są też stwierdzone problemy neurologiczne. Botoksu nie stosuje się, gdy pacjent zażywa jednocześnie leki rozkurczowe.

Dodaj komentarz

Anti-spam: complete the task


Top

Zastosowanie toksyny botulinowej w medycynie estetycznej

Czas na przeczytanie: 2 min
0
Inline
Inline