Znajdujesz się tutaj
Strona główna > Medycyna > Zaskakujące zabiegi SPA, o których mogliście jeszcze nie słyszeć

Zaskakujące zabiegi SPA, o których mogliście jeszcze nie słyszeć

spa

Odwiedziny w salonach SPA to coraz popularniejsza forma troski o własny organizm. W ofercie tego typu centrów są zabiegi kosmetyczne, relaksacyjne i lecznicze. Oto zabiegi w SPA, które mogą Was zaskoczyć.

Jednym z chętniej wybieranym przez klientów w wszelkiego rodzaju gabinetach masażu i salonach SPA zabiegiem jest masaż relaksacyjny. Dzięki niemu wchodzimy w stan relaksu, a nasze ciało odpręża się i rozluźnia. Obecnie, szczególnie w dużych miastach, nie jest trudno znaleźć odpowiedni salon masażu czy centrum SPA oferujące tego typu usługę, wystarczy wejść do Internetu i wpisać np. masaż relaksacyjny. Jest to tak proste i szybkie, jak przyrządzenie sobie filiżanki kawy z ekspresu tchibo cafissimo.

O masażach i zabiegach kosmetycznych wiemy już dużo, ale są i takie, które ze względu na użyty środek budzą niedowierzanie, uśmiech, strach, czy wręcz obrzydzenie. Oto kilka z nich, które wzbudzą trochę kontrowersji. Pewna właścicielka salonu, różnymi preparatami próbowała przesuszonym i rozdwajającym się włosom przywrócić zdrowy wygląd i blask. Udało jej się to dopiero po zastosowaniu odżywki z byczej spermy nakładanej na zniszczone włosy. Jak każda sperma, zawiera ona ogromną ilość czystego białka, przez co ma najlepsze właściwości odżywcze. Dla miłośników oryginalnych przyjemności wymyślono masaż wężami. Sześć małych i niejadowitych węży wije się po ciele, wpełzając do różnych części ciała np. między palce.

Po opanowaniu początkowych obaw, pełzające wężyki działają uspokajająco, rozmasowują bolące miejsca i zesztywniałe stawy. Jest to też sposób na walkę z bólami migrenowymi głowy. Mało apetycznym, ale głównie stosowanym dla urody zabiegiem jest smarowanie twarzy ptasimi odchodami. Maseczka ze słowiczej kupki, stosowana przez lata, pozwalała Gejszom zachować jasną, gładką i nieskazitelną skórę. Obecnie stosuje się odpowiednio spreparowaną miksturę. Bezzapachową substancję z suszu ptasich odchodów miesza się z innymi składnikami i dopiero taka trafia na twarze klientek. Od dawna wiadomo, że sen na sianie pozwala w odzyskiwaniu sił i napełnia energią. Kąpiel w sianie jest zabiegiem naturalnym i działa na organizm relaksująco i rozluźniająco. Sucha trawa dzięki swoim właściwościom pobudza krążenie krwi i przemianę materii.

Zabieg antycellulitowy polega na obłożeniu ciała mokrą, fermentującą słomą i zawinięciu go w szczelnie przylegającą folię. Następnie osobę umieszcza się w wannie z wodą o temp. 80 stopni C. Ciepło powoduje przyśpieszone spalanie komórek tłuszczowych, a rozszerzone pory skóry wchłaniają odżywcze składniki alpejskiej trawy. Masaż końskim łożyskiem podobno leczy kontuzje, ale fizjoterapeuci skuteczność terapii widzą raczej w nietypowym masażu, a nie w specyfiku, który został użyty do produkcji żelu.

Wyobraźnia i pomysłowość ludzka nie zna granic, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby eksperymentować, pod warunkiem, że sobie nie zaszkodzimy.

Dodaj komentarz

Anti-spam: complete the task


Top

Zaskakujące zabiegi SPA, o których mogliście jeszcze nie słyszeć

Czas na przeczytanie: 2 min
0
Inline
Inline