Znajdujesz się tutaj
Strona główna > Medycyna > Zaopatrzenie ortopedyczne

Zaopatrzenie ortopedyczne

wózek

Każdy z nas doskonale wie o tym, że zaopatrzenie ortopedyczne znacznie ułatwia rehabilitację, jest bardzo pomocne osobom niepełnosprawnym. Jaki sprzęt wchodzi w obręb zaopatrzenia ortopedycznego? Tego dowiesz się z poniższego artykułu.

Czym jest zaopatrzenie ortopedyczne?

Zaopatrzenie ortopedyczne to wszystkie sprzęty, które osobom chorym i niepełnosprawnym umożliwiają aktywną rehabilitację. Pełni ono jednocześnie funkcje mechaniczne, koryguje zniekształcenia jak również poprawia stabilizację kończyn górnych i dolnych. Zaopatrzenie ortopedyczne można kupić w sklepach medycznych, które w swojej ofercie posiadają wiele różnych udogodnień dla osób niepełnosprawnych.

Wózek inwalidzki

  Wózek inwalidzki to jeden ze sprzętów wchodzących w skład zaopatrzenia ortopedycznego. Jest on wręcz niezbędny do prawidłowego funkcjonowania osób niepełnosprawnych lub o ograniczonej zdolności ruchowej. W sklepach medycznych dostępnych jest wiele modeli wózków – do użytku domowego czy też do uprawiania sportów. Wózki inwalidzkie zostały wyposażone w szereg różnych udogodnień i stale są udoskonalane.

Buty rehabilitacyjne

Buty rehabilitacyjne w szczególności oferowane są osobom ze stopami wrażliwymi np., cierpiącymi na zespół stopy cukrzycowej. Są to buty funkcjonalno – zdrowotne, które kształtem i wymiarami są idealnie dopasowane do potrzeb osób chorych. Buty tego rodzaju cechują się szerokim i wysokim czubkiem. Dzięki temu palce stóp mogą się swobodnie ułożyć nie wywołując przy tym kolejnych urazów. Ponadto obuwie to posiada sprężystą podeszwę, która pochłania falę uderzeniową eliminując w ten sposób mikrourazy.

Ciśnieniomierze naramienne

Ciśnieniomierze naramienne to kolejne produkty, które wchodzą w skład zaopatrzenia ortopedycznego. Są one najbardziej popularne, przeznaczone do domowego użytku. Osoba, która używa taki ciśnieniomierz musi jedynie założyć odpowiednio mankiet i uruchomić urządzenie odpowiednim guzikiem. Ciśnieniomierz to automatyczne urządzenie, które samodzielnie napompuje mankiet do odpowiedniej wartości i wykona pomiar ciśnienia krwi. Chcąc kupić taki ciśnieniomierz musimy kierować się przede wszystkim wielkością mankietu. Trzeba kupić taki, w który będzie odpowiadał obwodowi ręki.

Dodaj komentarz

Top

Zaopatrzenie ortopedyczne

Czas na przeczytanie: 1 min
0
Inline
Inline