Znajdujesz się tutaj
Strona główna > Choroby > Nie zaniedbuj wizyt u stomatologa

Nie zaniedbuj wizyt u stomatologa

zęby

Z doświadczenia wiem, że wizytę u stomatologa bardzo często odkładamy do momentu, w którym pojawi się jakiś faktyczny problem.

Wychodzimy bowiem z założenia, że skoro nic nas nie boli, to po co tracić czas i pieniądze na wizytę u dentysty. Takie przekonanie może okazać się bardzo zgubne, gdyż regularne kontrole stomatologiczne pozwalają zapobiec poważniejszym problemom związanym ze zdrowiem jamy ustnej. Jeżeli więc rzadko widujemy się ze stomatologiem, to powinniśmy ten nawyk zmienić, póki jeszcze nie jest za późno.

Wobec tego, jak często powinniśmy badać stan swojego uzębienia? W przypadku dzieci, zaleca się badania kontrolne co trzy miesiące. Jeżeli chodzi o osoby dorosłe, to w zupełności wystarczy wizyta raz na sześć miesięcy. Badania profilaktyczne są bardzo ważne w przypadku każdego pacjenta, jednakże szczególną uwagę należy poświęcić właśnie dzieciom. Odpowiednia ocena stanu zdrowia mlecznych zębów lub wyrastających stałych, pozwoli zweryfikować nawyki i ewentualne błędy dziecka w dbaniu o zęby. Jest to bardzo ważne z punktu widzenia późniejszej kondycji zębów – złe nawyki warto korygować jak najwcześniej, czyli w młodszych latach życia. Profesjonalista bez problemu poradzi sobie z rozpoznaniem złych nawyków, dzięki czemu będzie można podjąć odpowiednie kroki w celu ich eliminacji.

Gabinet stomatologiczny nie jest miejscem, którego powinniśmy się obawiać i unikać. Warto również pamiętać o tym, że nie każda wizyta będzie poprzedzała leczenie kanałowe – nie zawsze podjęcie jakiegokolwiek leczenia jest konieczne. Swoją drogą, wspomniany zabieg jest stosowany tylko i wyłącznie w przypadku pacjentów, u których występuje bardzo zaawansowana próchnica zębów. W przypadku pacjentów, którzy nie zaniedbują codziennych elementów dbania o higienę jamy ustnej, większość wizyt nie skończy się na leczeniu.

Pamiętajmy, że leczenie zębów rządzi się takimi samymi zasadami, jak większość chorób – im wcześniej zostanie wykryta problem, tym łatwiejsze będzie jego wyleczenie. Wobec tego, zaniedbywanie wizyt kontrolnych z pewnością nie jest dobrym pomysłem, o czym powinniśmy zdawać sobie sprawę. W ostatecznym rozrachunku i tak przyjdzie nam skorzystać z pomocy stomatologa, lecz dokonując tego odpowiednio wcześniej, możemy zaoszczędzić bardzo wiele czasu oraz oczywiście pieniędzy. Warto się o siebie zatroszczyć w pewnych kwestiach, gdyż z pewnością wyjdzie nam to w przyszłości na duży plus.

Dodaj komentarz

Top

Nie zaniedbuj wizyt u stomatologa

Czas na przeczytanie: 2 min
0
Inline
Inline