Znajdujesz się tutaj
Strona główna > Medycyna > Zalety poduszek ortopedycznych

Zalety poduszek ortopedycznych

materac

Codzienny tryb życia współczesnego człowieka, stres i nadmiar obowiązków, narażają go na szereg różnorodnych dolegliwości, które to związane są z kręgosłupem. Nie tylko praca obciąża nasz kręgosłup, ale dolegliwości mogą pogłębiać się również w czasie snu. Jeżeli śpimy niewygodnie, w niewłaściwej pozycji wówczas może to wpływać negatywnie zwłaszcza na odcinek szyjny. Idealnym rozwiązaniem tej sytuacji jest dobrze dobrana poduszka ortopedyczna. Sprawdzi się ona zarówno w celach leczniczych jak i profilaktycznych.

Zalety korzystania z poduszki medycznej

Poduszki ortopedyczne cieszą się dziś ogromnym zainteresowaniem na rynku, zwłaszcza wśród osób, które aktywnie dbają o swoje zdrowie i samopoczucie. Nic więc dziwnego, że poduszki wybierane są przez wiele osób na świecie, w tym też w Polsce, ponieważ mają ogromną ilość zalet i walorów leczniczych.

Każdego dnia, w czasie pracy, czy też prowadząc siedzący tryb życia narażamy nasz kręgosłup na różnego typu deformacje i choroby. W większości przypadków nie możemy zmienić tego stanu rzeczy, co sprawia, że powinniśmy starać się adekwatnie wypoczywać, a tutaj z pomocą przychodzi nam poduszka ortopedyczna.

Poduszka medyczna, w przeciwieństwie do tradycyjnej, cechuje się anatomicznym kształtem i została opracowana w specjalny sposób, aby w czasie snu, czy też siedzenia można było rozluźnić zmęczone mięśnie. Jej zaletą jest również to, że zmienia swoje ułożenie pod wpływem ciężaru głowy, w chwili, kiedy inaczej układamy swoje ciało, dlatego też sprawia, że zawsze wygodnie wypoczywamy.

Jak kupić idealnie pasującą poduszkę leczniczą?

Kupując poduszkę medyczną, najważniejszą kwestią jest oczywiście jej kształt. Zwrócić musimy uwagę czy jest ona odpowiednio wyprofilowana. Dodatkowo powinna być ona wykonana w taki sposób, aby dopasowała się do budowy naszego ciała. Ważne znaczenie ma tutaj wielkość poduszki, która musi pasować do rozmiaru barku.

Istotny jest również materiał z jakiego stworzona została poduszka, ponieważ najlepsza jest tutaj pianka termoplastyczna. Reaguje ona na ciężar ciała i na ciepło, dlatego też stwarza nam bardzo wygodne gniazdko, a także zapewnia ochronę kręgosłupowi.

Aby doskonale zadbać o higienę snu powinniśmy również wybrać sposób wykończenia poduszki. Mamy tutaj na myśli rodzaj oblekającego ją materiału, jaki to powinien odpowiadać wrażliwości naszej skóry. Poduszka ortopedyczna to sprzęt rehabilitacyjny, jednakże powinna zapewnić nam równocześnie komfortowy, zdrowy i przyjemny sen.

Rodzaje poduszek medycznych

Współcześnie na rynku istnieje ogromna ilość modeli poduszek medycznych. Wśród najbardziej popularnych i tych które cieszą się największą popularnością znajdziemy:

  • Poduszki ergonomiczne które posiadają dwie wypustki o różnej wielkości. Dzięki temu możemy samodzielnie uregulować ich wysokość i sprawić, że zapewnimy sobie zdrowy i wygodny sen.
  • Poduszki przeciwodleżynowe, sprawdzają się, kiedy wiele czasu spędzamy w łóżku, borykając się z chorobą. Zapewniają nam równomierny nacisk i zapobiegają powstawaniu odleżyn. Wyposażone są w kanaliki powietrzne na całej swojej powierzchni.
  • Poduszki z pamięcią, memory to poduszki stworzone z pianki visco elasctic, która idealnie dostosowuje się do ciała każdego użytkownika.
  • Poduszka turystyczna jak sama nazwa wskazuje sprawdzi się w podróży, znakomicie dopasowując się do szyi i podtrzymując głowę.

Źródło: https://www.e-poduszki.pl/

Dodaj komentarz

Top

Zalety poduszek ortopedycznych

Czas na przeczytanie: 2 min
0
Inline
Inline