Znajdujesz się tutaj
Strona główna > Kobieta > Zadbane dłonie

Zadbane dłonie

dłonie

Ładne dłonie to wizytówka zarówno kobiety, jak i mężczyzny. Warto je pielęgnować, by przy podawaniu ręki uniknąć niezręcznej sytuacji.

Dbając o ciało, często zapominamy o dłoniach. Niesłusznie. Oznaki starzenia najwcześniej widoczne są właśnie w tym miejscu. Nie jesteśmy w stanie zatuszować oznak starości, dlatego pozostaje nam tylko im zapobiegać. Jako że zapominamy o dłoniach, korzystając z różnych środków chemicznych, oraz nie zapewniamy im ochrony latem czy zimą, musimy zmienić złe nawyki.

Poniżej kilka wskazówek, które pomogą zachować piękne dłonie jak najdłużej:

1. Często myjesz ręce, a mydło wysusza Twoją skórę, dlatego sięgaj po nawilżające kremy. Nie musisz kupować kosmetyków z górnej półki. Ważne, by produkt miał w składzie glicerynę oraz witaminy A i E, które mają właściwości nawilżające i regenerujące.

2. Spraw swoim dłoniom kompres nawilżający. Posmaruj skórę grubą warstwą kremu, a następnie nałóż bawełniane rękawiczki (jeśli ich nie posiadasz, wystarczą skarpetki). Dzięki takiej sztuczce, krem wchłonie się lepiej.

3. Stosuj peeling nie tylko na twarz. Martwy naskórek na dłoniach także wymaga złuszczenia. Nie musisz wydawać fortuny na kosmetyki. Peeling cukrowy lub kawowy zdziała cuda!

4. Kiedy sprzątasz, myjesz naczynia, miej na sobie lateksowe rękawiczki. Ich powłoka ochroni Twoją skórę przed szkodliwym działaniem detergentów.

5. Nie mocz rąk w gorącej wodzie, ponieważ w ten sposób przyspieszasz proces starzenia się skóry.

6. Latem smaruj dłonie kremem z filtrem, zimą noś rękawiczki, ponieważ mróz i wiatr to wrogowie zadbanej skóry.

One thought on “Zadbane dłonie

Dodaj komentarz

Top

Zadbane dłonie

Czas na przeczytanie: 1 min
1
Inline
Inline