Znajdujesz się tutaj
Strona główna > Odżywianie > Wyciskarki do soków

Wyciskarki do soków

sok

Świeże soki coraz częściej goszczą na naszych stołach, a na rynku pojawia się coraz więcej profesjonalnego sprzętu do ich przygotowywania.

Nowoczesne wyciskarki

Nowoczesne wyciskarki do owoców i wyciskarki do warzyw znacznie różnią się od wcześniejszych sokowirówek. Sok, jaki z nich wychodzi jest bogatszy w witaminy i składniki mineralne, dlatego, że proces jego powstawania jest zupełnie inny. Wyciskarki działają na bardzo wolnych obrotach, miażdżąc składniki na wałku ślimakowym, po czym odciskają rozdrobniony miąższ na sicie. Wyciskarki wolnoobrotowe uwalniają składniki odżywcze do soku, a dopiero resztki  surowca są odrzucane. W przypadku tradycyjnych sokowirówek owoce były rozdrabniane, a dużo składników odżywczych była odrzucana wraz z nimi.

Zdrowy sok

Wysoka jakość soku, jaki powstaje w nowoczesnych wyciskarkach to nie jedyna zaleta, tego typu sprzętu. Drugim zasadniczym walorem jest możliwość pozyskiwania soku z bardzo różnorodnych składników. Owoce, warzywa, liściaste części warzyw, trawy  i zboża mogą dostarczać swoich drogocennych witamin, mikroelementów i enzymów, które pod postacią soku są łatwo przyswajalne i smaczne. Może po nie sięgać każdy, kto chce wzbogacić swoje posiłki o nowe smaki i wartości odżywcze oraz każdy, kto potrzebuje określonej diety wspomagającej funkcje jego organizmu. Przepisy na soki można bez trudu znaleźć w Internecie. Łatwo tam znaleźć także informacje o składnikach zdrowotnych określonych surowców, ich zawartości, ilości i dobroczynnym wpływie na ludzki organizm. Można też samemu eksperymentować z ulubionymi smakami, tworząc wyśmienite soki dla siebie i domowników.

Nowoczesny sprzęt do robienia soków jest prosty w budowie, łatwo jest go montować i co najważniejsze – myć. Nie jest tak wymagający pod tym względem, jak tradycyjne sokowirówki. Praca wyciskarek do soków jest cicha, ale także wolna, więc może być problematyczna dla osób lubiących szybkie efekty. W tym wypadku na sok trzeba poczekać kilkanaście minut, nie da się także przygotować jednorazowo kilkanaście litrów soku, gdyż po kilkudziesięciu minutach wyciskarka musi nieco odpocząć, by ponownie mogła  być użyta.

Dodaj komentarz

Anti-spam: complete the task


Top

Wyciskarki do soków

Czas na przeczytanie: 2 min
0
Inline
Inline