Znajdujesz się tutaj
Strona główna > Ciekawostki > Wycieczka do Tajlandii – ciekawy kierunek na wakacje!

Wycieczka do Tajlandii – ciekawy kierunek na wakacje!

wycieczka do tajlandii

Tajlandia to niekwestionowany raj turystyczny oraz jeden spośród najciekawszych kierunków na zagraniczne wczasy. W tymże pięknym kraju można zarówno zrelaksować się na rajskich plażach, jak również doświadczyć wschodniej tradycji i poznać wschodnią duchowość. Ogromna popularność tego miejsca powoduje, iż jest ono idealnie dostosowane do zwiedzających. Bogata propozycja miejsc noclegowych, zaawansowana sieć własnego przewozu – pociągi, autobusy, wypożyczalnie pojazdów oraz skuterów i ogromna przystępność lokalnych wycieczek oraz przewodników powodują, iż chociażby młody podróżnik bez kłopotu sobie poradzi. W związku z tym wiele osób podejmuje decyzję, że najlepszym kierunkiem dla nich będzie wycieczka do Tajlandii.

Czemu wycieczka do Tajlandii?

Powodów, aby pojechać do Tajlandii są dziesiątki. Rozpocznijmy od tego, iż dla zwykłego Europejczyka Tajlandia jest krajem dalekim o całkowicie innej tradycji oraz zwyczajach. Egzotyka wiąże się również z krajobrazem wysp zarośniętych gęstą dżunglą, piaszczystych plaż, raf koralowych oraz przyjemnej, lazurowej wody. Rozpocznijmy od tego czemu to właśnie do Tajlandii każdego roku przybywa kilkadziesiąt milionów zwiedzających z całego globu, natomiast kraj tenże z roku na rok staje się jednym spośród niezwykle popularnych kierunków wybieranych na wczasy. Po pierwsze – pogoda. Gdy u nas szaleje zima, deszcz ze śniegiem oraz minusowe temperatury w Tajlandii czeka na nas ciepła oraz ciepła woda i temperatury ponad 30 stopni Celsjusza. 12 godzin lotu dzieli nas od idealnego lata. Po drugie – natura. Tajlandia jest po prostu piękna.

Pogoda w Tajlandii. Kiedy jechać na wakacje do Bangkoku?

Tajlandia słynie z wysokich temperatur będących w niej poprzez pełny rok – Bangkok nie bez powodu określany jest najgorętszą stolicą świata. Jest tam klimat równikowy monsunowy. Odpowiedź na pytanie: „Kiedy jechać na wakacje do Tajlandii?” zależy od tego, jakie miejsca chcesz odwiedzić. Najodpowiedniejszą porą do zwiedzania północnej oraz centralnej części kraju jest pora zimna, jaka jest od listopada do lutego. Jest wówczas temperatura blisko 30ºC, chociaż nocą na północy może spaść chociażby poniżej 15ºC.

Kuchnia tajska oraz przyprawy

Tak, to niewątpliwie coś, za czym jak raz spróbujesz, będziesz tęsknić już zawsze! Czy należałoby dać się uzależnić? Bardzo warto!! Szczególnie, iż zawsze możesz wziąć ze sobą trochę przypraw do Polski oraz jak masz minimum zdolności do pichcenia – goń na kurs gotowania oraz zabierz do domu oryginalne przepisy oraz sposoby na tajską kuchnię. Nie pożałujesz. Natomiast w Tajlandii najpyszniej jest w zwykłych garkuchniach.

Dodaj komentarz

Top

Wycieczka do Tajlandii – ciekawy kierunek na wakacje!

Czas na przeczytanie: 2 min
0
Inline
Inline