Znajdujesz się tutaj
Strona główna > Kobieta > Jak wybrać odpowiedni podkład na lato?

Jak wybrać odpowiedni podkład na lato?

makijaż

Lato jest najlepszą okazją do przekonania się, czy Twój fluid zawsze staje na wysokości zadania. Dobry podkład powinien nie tylko dobrze wyglądać na twarzy, ale przede wszystkim chronić ją przed szkodliwymi czynnikami atmosferycznymi. Jak więc wybrać odpowiedni podkład na lato i na co zwracać szczególną uwagę podczas kupowania nowego? O tym wszystkim w najnowszym materiale.

Nie używaj takiego samego podkładu co zimą!

Pamiętaj, że nakładając „zimowy” podkład latem obciążasz swoja cerę. W upalne miesiące wybieraj podkłady lżejsze – np. mineralne, które doskonale wchłaniają sebum kiedy się pocisz. Nie tylko delikatnie matują skórę, ale też w żaden sposób jej nie obciążają. Kolejną zaletą tego produktu są właściwości wodoodporne – oprócz tego, że „nie spłynie” i pozostanie na swoim miejscu przez wiele godzin, dodatkowo nie pobrudzi Ci ubrań. Taki rodzaj podkładu jest szczególnie przydatny dla kobiet borykających się z problemem tłustej skóry – matuje, po nałożeniu wygląda bardzo naturalnie i nie zatyka porów. Jeżeli masz cerę mieszaną wybieraj podkłady wielofunkcyjne, czyli takie które jednocześnie matują i nawilżają. W nieco bardziej komfortowej sytuacji są posiadaczki cery suchej, które na czas wakacji mogą zamienić podkłady na kremy BB lub CC, dostępne między innymi na https://www.perfumeria.pl/. Te mieszanki kremu nawilżającego z pudrem, to doskonały sposób na nawilżenie skóry, która latem jest szczególnie narażona na odwodnienie. Natomiast wszystkie panie powinny zwrócić uwagę na to, czy wybierany produkt posiada filtr UV, minimum 30 SPF. Podczas upałów i słonecznych dni jest to absolutna konieczność!

Wybierz ciemniejszy odcień

Wiosną i latem Twoja skóra opala się, więc instynktownie wybieraj produkty o odcieniu ciemniejszym niż jesienią czy zimą. Uważaj jednak żeby nie przeholować! Dobór odpowiedniego koloru podkładu to jeden z największych problemów makijażowych Polek. Większość kupuje w drogeriach, gdzie w dużej mierze dominuje sztuczne oświetlenie, które w przeciwieństwie do dziennego, zafałszowuje odcień Twojej skóry. Kolejnym błędem jest sprawdzanie odcieniu na skórze nadgarstka – zawsze sprawdzaj nowy kolor na linii żuchwy!

Spróbuj z bronzerem

Zdaniem wielu kosmetyczek bardziej odpowiednim od podkładu produktem na lato jest bronzer, który doskonale modeluje twarz, szczególnie kości policzkowe. Decydując się na stosowanie bronzerów, jak w przypadku podkładu, najważniejszy jest wybór odpowiedniego odcienia (nie może być zbyt ciemny). Produkt nakładaj dużym pędzlem w strategicznych miejscach: na skroniach, policzkach, żuchwie i czubku nosa. Możesz też połączyć go z różem. Stosowanie bronzera latem to najlepsza decyzja –na skórze muśniętej wakacyjnym słońcem wygląda on bardzo świeżo i naturalnie.

Dodaj komentarz

Top

Jak wybrać odpowiedni podkład na lato?

Czas na przeczytanie: 2 min
0
Inline
Inline