Znajdujesz się tutaj
Strona główna > Medycyna > Jak wybrać najlepsze łóżko rehabilitacyjne?

Jak wybrać najlepsze łóżko rehabilitacyjne?

senior

Zajmując się osobą przewlekle chorą, która nie wstaje z łóżka, w pewnym momencie koniecznie trzeba zaopatrzyć się w łóżko rehabilitacyjne. Jest to niewiarygodnie wygodne rozwiązanie dla osoby chorej, jak i dla opiekuna tej osoby. Specjalistyczne łóżka dla chorych pomogą ograniczyć wysiłek, który trzeba włożyć w opiekę nad chorym, ułatwi komfortowe ułożenie ciała według aktualnych potrzeb oraz pomoże w codziennej pielęgnacji chorego oraz wspomoże w rehabilitacji. Szczególnie polecane są dla osób niepełnosprawnych oraz takich, które częściowo straciły sprawność, np. na skutek wypadku czy choroby.

Łóżka dla chorych – na co zwracać uwagę

Istnieje wiele firm oferujących sprzedaż łóżek rehabilitacyjnych. Możemy dowolnie wybierać model, kolor czy materiał, z którego jest wykonany. Najważniejsze, by produkt był funkcjonalny oraz jak najbardziej praktyczny. Wybór odpowiedniego łóżka rehabilitacyjnego to poważna sprawa i powinno się odpowiednio przygotować do zakupu. Dobre łóżka dla chorych powinny posiadać między innymi:

  • elektryczną regulację wysokości,
  • regulacja położenia leża według potrzeb,
  • koła transportowe (najlepiej z blokadą),
  • izolację termiczną,
  • wysięgnik do podnoszenia,
  • stolik, który ułatwi osobie chorej spożywanie posiłków,
  • wieszak na kroplówkę i inne potrzebne rzeczy, np. ręczniki papierowe, chusteczki nawilżające,
  • komplet składanych poręczy bocznych.

Warto również zwrócić uwagę jakie maksymalne obciążenie posiada wybrane przez nas łóżko rehabilitacyjne. Przed zakupem warto się upewnić czy łóżko będzie odpowiednie dla osoby, którą się aktualnie opiekujemy. Jeśli chory którym się opiekujemy jest osobą z dużą nadwagą, warto pomyśleć o łóżku bariatrycznym. Jest to specjalne łóżko dla osób o wyższej wadze.
Plusem przy wyborze jest także obecność instrukcji pozwalającej szybko nauczyć się obsługi wybranego modelu łóżka oraz opisu dokładnego montażu produktu. Dzięki temu unikniemy niepotrzebnego stresu i zaoszczędzimy czas.

Łóżko rehabilitacyjne – cena

Kupno łóżka dla chorego wiąże się z dość dużym wydatkiem, który dla niektórych jest poza finansowym zasięgiem. Cena przeciętnego łóżka waha się między 2500 zł do nawet 8000 zł. Większość chorych i ich opiekunów nie może sobie pozwolić na tak duży wydatek w budżecie domowym. W tym wypadku bardzo dobrym rozwiązaniem może okazać się wypożyczalnia łóżek rehabilitacyjnych. W internecie możemy znaleźć ogrom stron, na których wybierzemy sprzęt idealnie dopasowany do nas i nie będzie to tak ogromny wydatek jak kupno nowego łóżka rehabilitacyjnego. Możemy wypożyczyć łóżko już od 100 zł miesięcznie. Wiele wypożyczalni daje rabaty, jeśli wypożyczymy sprzęt na dłuższy okres czasu. Pojawiają się także oferty, gdzie wniesienie, montaż, szkolenie z obsługi oraz przewóz są wliczone w cenę. Dlatego wypożyczalnia łóżek rehabilitacyjnych to od zawsze najchętniej wybierana opcja przy załatwianiu łóżka rehabilitacyjnego dla chorego.

Dodaj komentarz

Top

Jak wybrać najlepsze łóżko rehabilitacyjne?

Czas na przeczytanie: 2 min
0
Inline
Inline