Znajdujesz się tutaj
Strona główna > Medycyna > Jak wybrać dobry gabinet podologiczny?

Jak wybrać dobry gabinet podologiczny?

stopy

Podologia, inaczej zwana podiatrią, jest dziedziną medycyny, która zajmuje się stopami. W Polsce jest dyscypliną stosunkowo mało znaną i nie posiadającą regulacji prawnych.

Często polscy podolodzy zajmują się głównie sportowcami i np. ich problemami ze stawem skokowym. Niemniej coraz częściej gabinety podologiczne cieszą się popularnością u osób, które chcą poprawić wygląd swoich stóp – zadbać o ich higienę i pielęgnację.

Jak rozpoznać dobry gabinet podologiczny?

Tak jak w każdej dziedzinie tak i w medycynie, aby jak najlepiej dobrać danego fachowca najpierw należy przeszukać Internet oraz popytać wśród znajomych jakie są opinie o danym specjaliście. Obecnie na polskim rynku powstaje coraz więcej gabinetów podologicznych. W zasadzie istnieje ich już po kilka w każdym większym mieście. Dobry gabinet tego typu z pewnością przeprowadzi wstępną diagnostykę stanu stóp. Ponadto podolog powinien zaproponować pacjentowi wszelkie informacje na temat dalszego postępowania leczniczego czy pielęgnacyjnego.

Profesjonalny i odpowiednio przygotowany gabinet omawianego typu z pewnością powinien również być wyposażony w jak najlepszy i jak najbardziej nowoczesny sprzęt. Ponadto wszelkie narzędzia używane przez lekarza czy jego pomoc powinny być sterylne i utrzymane w czystości. Gabinet podologiczny powinien już samym swoim wyglądem zachęcać do z niego korzystania. Z resztą czystość i wyposażenie świadczy również o skuteczności pracy personelu.

Podolog i jego cechy

Tu także należy mówić o podobnych uwarunkowaniach jak w każdej innej dziedzinie. Dobry podolog powinien być po prostu profesjonalistą. Powinien znać swój fach, być kompetentnym, posiadać odpowiednie umiejętności oraz doświadczenie w swojej dyscyplinie. Musi być zarówno dobrym teoretykiem, który wyjaśni pacjentowi jakie są jego problemy, jak i praktykiem, który z owymi problemami potrafi sobie poradzić. Ponadto powinien być osobą kontaktową, wzbudzającą zaufanie i nie powodującą niepotrzebnego stresu u pacjenta. Oczywistą sprawą jest również jego skuteczność, sprawność i umiejętność organizacji pracy. profesjonalny podolog ma także szeroki wachlarz usług od czynności takich jak leczenie ran, usuwanie odcisków czy leczenie odleżyn, aż po np. leczenie potliwości stóp.

Dodaj komentarz

Anti-spam: complete the task


Top

Jak wybrać dobry gabinet podologiczny?

Czas na przeczytanie: 1 min
0
Inline
Inline