Znajdujesz się tutaj
Strona główna > Medycyna > Jak wybrać dobry gabinet podologiczny?

Jak wybrać dobry gabinet podologiczny?

stopy

Podologia, inaczej zwana podiatrią, jest dziedziną medycyny, która zajmuje się stopami. W Polsce jest dyscypliną stosunkowo mało znaną i nie posiadającą regulacji prawnych.

Często polscy podolodzy zajmują się głównie sportowcami i np. ich problemami ze stawem skokowym. Niemniej coraz częściej gabinety podologiczne cieszą się popularnością u osób, które chcą poprawić wygląd swoich stóp – zadbać o ich higienę i pielęgnację.

Jak rozpoznać dobry gabinet podologiczny?

Tak jak w każdej dziedzinie tak i w medycynie, aby jak najlepiej dobrać danego fachowca najpierw należy przeszukać Internet oraz popytać wśród znajomych jakie są opinie o danym specjaliście. Obecnie na polskim rynku powstaje coraz więcej gabinetów podologicznych. W zasadzie istnieje ich już po kilka w każdym większym mieście. Dobry gabinet tego typu z pewnością przeprowadzi wstępną diagnostykę stanu stóp. Ponadto podolog powinien zaproponować pacjentowi wszelkie informacje na temat dalszego postępowania leczniczego czy pielęgnacyjnego.

Profesjonalny i odpowiednio przygotowany gabinet omawianego typu z pewnością powinien również być wyposażony w jak najlepszy i jak najbardziej nowoczesny sprzęt. Ponadto wszelkie narzędzia używane przez lekarza czy jego pomoc powinny być sterylne i utrzymane w czystości. Gabinet podologiczny powinien już samym swoim wyglądem zachęcać do z niego korzystania. Z resztą czystość i wyposażenie świadczy również o skuteczności pracy personelu.

Podolog i jego cechy

Tu także należy mówić o podobnych uwarunkowaniach jak w każdej innej dziedzinie. Dobry podolog powinien być po prostu profesjonalistą. Powinien znać swój fach, być kompetentnym, posiadać odpowiednie umiejętności oraz doświadczenie w swojej dyscyplinie. Musi być zarówno dobrym teoretykiem, który wyjaśni pacjentowi jakie są jego problemy, jak i praktykiem, który z owymi problemami potrafi sobie poradzić. Ponadto powinien być osobą kontaktową, wzbudzającą zaufanie i nie powodującą niepotrzebnego stresu u pacjenta. Oczywistą sprawą jest również jego skuteczność, sprawność i umiejętność organizacji pracy. profesjonalny podolog ma także szeroki wachlarz usług od czynności takich jak leczenie ran, usuwanie odcisków czy leczenie odleżyn, aż po np. leczenie potliwości stóp.

Dodaj komentarz

Top

Jak wybrać dobry gabinet podologiczny?

Czas na przeczytanie: 1 min
0
Inline
Inline