Znajdujesz się tutaj
Strona główna > Choroby > Kiedy warto zgłosić się do podologa?

Kiedy warto zgłosić się do podologa?

lekarz

Zadbane stopy są wizytówką eleganckiej kobiety podobnie jak dłonie z nienagannym manicure. Niestety, skóra na stopach jest podatna na uszkodzenia oraz nadmierne rogowacenie. Dodatkowo problemy w obrębie stóp mogą dotyczyć paznokci, które wrastają w skórę lub ulegają uszkodzeniom mechanicznym.

Wizyta u podologa – dla kogo?

Jeżeli cierpi się na jakiekolwiek dolegliwości związane ze stopami, warto zgłosić się do gabinetu podologicznego. Podolog jest specjalistą zajmującym się pielęgnacją i leczeniem chorób stóp. Może on pomóc zwalczyć między innymi potliwość stóp, która niekiedy jest tak intensywna, że pacjent ma mokre stopy, nawet gdy nosi lekkie i przewiewne obuwie. Podolog pomaga także osobom cierpiącym z powodu stopy cukrzycowej. W ich przypadku ważne jest regularne kontrolowanie stanu stóp i niedopuszczanie do powstawania ognisk martwiczych. Do specjalisty mogą zgłaszać się również pacjenci z ranami pooperacyjnymi, z owrzodzeniami, rogowcem skóry, grzybicą lub wrastającymi paznokciami. W gabinecie podologicznym leczy się również halluksy, będące zmorą wielu pań noszących obuwie na wysokim obcasie.

Uszkodzony paznokieć to nie problem

Pośród zabiegów, jakie oferuje podolog, znajduje się rekonstrukcja paznokci. W gabinecie podologicznym można zrekonstruować paznokieć zarówno w przypadku uszkodzenia mechanicznego, jak i po operacji lub zakończeniu leczenia grzybicy. Dzięki rekonstrukcji stopa odzyskuje ładny wygląd, gdyż sztuczną płytkę paznokciową można malować lakierem i wykonywać na niej pedicure do czasu odrośnięcia naturalnego paznokcia. Odtworzenie płytki paznokcia pozwala cieszyć się ładnym wyglądem stóp, co ma ogromne znacznie, gdyż paznokcie odrastają nawet przez 6 miesięcy lub dłużej.

Profesjonalna pielęgnacja stóp

Podolog zajmuje się nie tylko leczeniem chorób stóp, ale także ich profesjonalną pielęgnacją. Dzięki swojej wiedzy jest w stanie dobrać odpowiednie preparaty pielęgnacyjne i wykonać zabiegi dające doskonałe efekty. Co ważne, przed przystąpieniem do zabiegów kosmetycznych, podoog zawsze określa, jakie są problemy skóry stóp i paznokci danej osoby. Pozwala to rozwiązać je całkowicie już po kilku wizytach w gabinecie, co jest niemożliwe, jeżeli pielęgnuje się stopy jedynie kosmetykami z drogerii.

Dodaj komentarz

Top

Kiedy warto zgłosić się do podologa?

Czas na przeczytanie: 1 min
0
Inline
Inline