Znajdujesz się tutaj
Strona główna > Medycyna > Kiedy warto odwiedzić gabinet dentystyczny?

Kiedy warto odwiedzić gabinet dentystyczny?

doktor

Niektórzy z nas regularnie odwiedzają dentystę po to, aby skontrolować zdrowie zębów oraz całej jamy ustnej. Inni, raczej niechętnie podchodzą do tego zadania i zapominają o regularnym sprawdzaniu stanu zdrowia zębów. A to właśnie dzięki odpowiedniej profilaktyce można uniknąć wielu nieprzyjemnych i bolesnych problemów z zębami.

Na czym polega wizyta profilaktyczna? 

W ramach działań profilaktycznych, profesjonalny gabinet stomatologiczny zaproponuje nam skaling, a więc usuwanie kamienia nazębnego, który z czasem gromadzi się na zębach. Dodatkowo, profilaktyka u pacjentów dorosłych to także zabiegi fluoryzacji kontaktowej. W przypadku dzieci, podczas wizyty profilaktycznej może zostać wykonane lakowanie zębów stałych. Dodatkowo, do lekarza stomatologa możemy udać się w przypadku, kiedy interesuje nas poprawa estetyki zębów, a więc jeśli chcielibyśmy uzyskać informacje, co do możliwości ich wybielenia lub też wstawienia licówek. Analogicznie, taka wizyta jest też wskazana w momencie, kiedy chcielibyśmy uzyskać cenne porady i wskazówki związane ze sposobem dbania o higienę jamy ustnej, sposób szczotkowania zębów, rekomendowane pasty oraz inne akcesoria, których używa się codziennie po to, aby móc profesjonalnie zadbać o swoje zęby. Na wizytę profilaktyczną warto wybrać się raz do roku. Jeśli będziemy w tak profesjonalny sposób dbali o zęby- przychodnia stomatologiczna nie będzie dla nas straszna.

Stomatologia zachowawcza oraz implantologia i protetyka

Oprócz działań profilaktycznych, przychodnia stomatologiczna jest przez nas odwiedzana także wtedy, kiedy konieczne jest leczenie ubytków, radzenie sobie z próchnicą, leczenie endodontyczne lub też leczenie chorób przyzębia. Nie mówiąc już o sytuacjach, kiedy zgłaszamy się do lekarza w momencie, kiedy ząb naprawdę mocno nas boli, a jedyną możliwą strategią leczenia jest jego wyrwanie. Wszelkie zabiegi, jeśli tylko będą wiązały się z dużą bolesnością, mogą być wykonywane przy znieczuleniu miejscowym, a więc nie mamy się czego obawiać. Dodatkowo, dentysta- protetyk zajmuje się także wszczepianiem implantów zębowych oraz wykonywaniem protez- zarówno częściowych jak i stałych. Jak widać, zakres usług gabinetu dentystycznego jest bardzo szeroki.

Dodaj komentarz

Anti-spam: complete the task


Top

Kiedy warto odwiedzić gabinet dentystyczny?

Czas na przeczytanie: 2 min
0
Inline
Inline