Znajdujesz się tutaj
Strona główna > Odżywianie > Czy wafle ryżowe są lekkostrawne?

Czy wafle ryżowe są lekkostrawne?

waga

Zaburzenia pracy jelit i kłopoty z trawieniem to jedne z problemów, z jakimi zmaga się duża część współczesnego społeczeństwa. Powodem tego jest spożywanie przetworzonych produktów i częste jedzenie w barach, w których podawane są dania o nie do końca znanych nam produktach. To wywołuje wzdęcia, bóle żołądka oraz spowalnia nasz metabolizm. Warto więc nasze codzienne menu wzbogacić o produkty lekkostrawne, za które uważane są m.in. wafle ryżowe.

Dieta lekkostrawna – czy jest dla Ciebie?

Lekkostrawne produkty w codziennym jadłospisie nie oznaczają od razu, że stosujemy dietę lekkostrawną. Ta polecana jest szczególnie osobom z wrażliwym układem pokarmowym. Przygotowywane potrawy nie obciążają żołądka, a jednocześnie pozwalają dostarczyć organizmowi niezbędnych składników odżywczych, witamin i minerałów. Opiera się na nieprzetworzonych produktach, które charakteryzują się lekkostrawnością. Powinny być zdrowe oraz wolne od konserwantów i sztucznych barwników.

Co na to specjaliści?

W diecie lekkostrawnej powinny znaleźć się produkty, które wspomagają pracę układu pokarmowego. Eksperci zalecają ryże, drobne kasze, jajka na miękko, jogurty naturalne, ryby i chude mięso, dojrzałe owoce bez skórki, miody, dżemy i…wafle ryżowe. Dlaczego ten produkt znalazł się na liście zakupów dla osób stosujących dietę lekkostrawną?

Lekkostrawne wafle ryżowe

Wafle ryżowe, jak sama nazwa wskazuje, produkowane są z ryżu. Może być to ryż biały lub brązowy. Nie od dziś wiadomo, że to ten drugi jest zdrowszy i cenniejszy dla naszego organizmu ze względu na dużą zawartość błonnika, który odpowiada za procesy trawienne. To wafle z ryżu brązowego powinny znaleźć się w diecie lekkostrawnej. Gdzie ich szukać? Analizując składy różnych producentów, znaleźć je można np. w waflach na kupiec.pl. W składzie tych wafli nie ma nic poza ryżem brązowym z Włoch oraz ewentualnymi ziarnami i kaszami, one także dobrze wpływają na procesy trawienne.

Wafle ryżowe są lekkostrawne – to nie mit, a udowodniony fakt, który potwierdza przede wszystkim skład tego produktu.

Dodaj komentarz

Anti-spam: complete the task


Top

Czy wafle ryżowe są lekkostrawne?

Czas na przeczytanie: 1 min
0
Inline
Inline