Znajdujesz się tutaj
Strona główna > Medycyna > Turnusy rehabilitacyjne

Turnusy rehabilitacyjne

rehabilitacja

Odpowiednia rehabilitacja po zabiegach operacyjnych oraz urazach kręgosłupa jest niezwykle ważna dla odzyskania przez pacjenta pełni zdrowia. Ciekawą opcją są turnusy rehabilitacyjne, podczas których pacjenci odzyskuję pełnię sił pod czujnym okiem lekarzy oraz fizjoterapeutów.

Turnusy rehabilitacyjne sposobem na powrót do zdrowia

Turnusy rehabilitacyjne organizowane w Klinice Rehabilitacji Nowy Dwór są organizowane z myślą o osobach wymagających leczenia usprawniającego w stanach związanych ze schorzeniami kręgosłupa, narządu ruchu oraz dolegliwościami neurologicznymi. Do najczęściej leczonych schorzeń należą bóle kręgosłupa, wady postawy i dyskopatie, a także choroby reumatoidalne i stany wymagające rehabilitacji po przebytych operacjach pleców.  W Klinice Rehabilitacji Nowy Dwór z powodzeniem leczone są także schorzenia neurologiczne, takie jak stany po wylewach i udarach, migreny, przyjmowani są również pacjenci z chorobą Alzheimera i Parkinsona, a także ze stwardnieniem rozsianym. Rehabilitacji podlegają również schorzenia ortopedyczne, przede wszystkim stany po wypadkach i uszkodzeniach mięśni, zmiany zwyrodnieniowe stawów oraz urazy sportowe. Już pierwszego dnia turnusu pacjenci poddawani są szczegółowym badaniom , na podstawie których lekarz prowadzący ustala plan zabiegów dopasowanych do indywidualnych potrzeb. Każdy program leczenia składa się z około 100 zabiegów, co daje pacjentowi około 10 zabiegów każdego dnia. W ostatnim dniu turnusu pacjenci poddawani są badaniom oceniającym skuteczność zabiegów, a następnie otrzymują zalecenia dotyczące dalszej rehabilitacji. Szczegółową ofertę turnusów rehabilitacyjnych można znaleźć na stronie www.rehabilitacjanowydwor.com.

Holistyczne podejście do rehabilitacji

Klinika Rehabilitacji Nowy Dwór to miejsce, które kieruje się holistycznym podejściem do leczenia i dbania o przyszłe zdrowie pacjentów. Lekarze oraz personel dbają o zdrowie pacjentów w wymiarze fizycznym, duchowym, mentalnym oraz emocjonalnym, zapewniając jak najlepsze warunki do powrotu do pełni sił. Turnusy odbywają się w pięknie położonym dworze, w którym gabinety zabiegowe oraz pokoje wypoczynkowe znajdują się w zabytkowych wnętrzach. Pomiędzy zabiegami leczniczymi każdy z pacjentów ma możliwość zażywać relaksu w i aktywnego wypoczynku w pobliskim parku, który zachwyca krajobrazami, a także wzięcia udziału w zajęciach dodatkowych, takich jak warsztaty hipoterapii, relaksacji, malarstwa czy rękodzieła artystycznego. Dzięki zróżnicowanym formom spędzania czasu podczas turnusu pacjenci nie tylko korzystają z leczniczych właściwości zabiegów, ale także mają okazję choć na chwilę zapomnieć o dolegliwościach i skupić myśli na rozwoju osobistym i radosnych doświadczeniach.

Dodaj komentarz

Anti-spam: complete the task


Top

Turnusy rehabilitacyjne

Czas na przeczytanie: 2 min
0
Inline
Inline