Znajdujesz się tutaj
Strona główna > Kobieta > Torebki listonoszki – kobiety je kochają

Torebki listonoszki – kobiety je kochają

listonoszki

Torebka listonoszka to jeden z takich modeli torebek, na który moda nigdy nie przemija. Torebki te znane są od wieków i od wieków towarzyszą nie tylko kobietom, ale także mężczyznom. Historia torebki o takim kroju jest długa i dość interesująca. Od średniowiecza po dzień dzisiejszy. Tak samo jak kiedyś, dziś również cieszą się ogromną popularnością.

Skąd się wzięła listonoszka?

Historia takiego kształtu torebki sięga średniowiecza. Wówczas jednak nieznane były torebki damskie, a przewieszone przez tors torebki listonoszki, stanowiły nieodłączny element męskiego stroju. Torebki te przeznaczone były do przechowywania różnych przedmiotów. Początkowo małych (ze względu na rozmiary torebki) takich jak pieniądze czy biżuteria, później nieco większych – takich jak listy czy dokumenty. Szczególną datą dla torebek listonoszek było wprowadzenie w Stanach Zjednoczonych poczty konnej – Pony Express. To właśnie listonosze i kurierzy pracujący w Pony Express docenili poręczność torebki o kroju listonoszki i zaczęli wykorzystywać ją w swojej pracy. Pod koniec XX wieku listonoszka jeszcze bardziej zyskała na popularności. Pojawiły się listonoszki damskie, które kobiety wręcz pokochały.

Jak wygląda listonoszka?

Prosty krój – prostokąt lub półokrągły kształt, wygodna sprzączka, długi pasek umożliwiający przewieszenie torebki przez ramię – tak wyglądała pierwotna listonoszka i tak wygląda listonoszka, którą można obecnie kupić w sklepach. Torby i torebki listonoszki nie należą do toreb pakownych, ale dzięki zastosowaniu paska są bardzo wygodne w użytkowaniu. Ilość miejsca w listonoszce jest idealna do tego, by przechować tam wszystkie najpotrzebniejsze akcesoria takie jak portfel, telefon i inne drobiazgi. Format A5 dla listonoszki jest formatem klasycznym. Nie oznacza to jednak, że na rynku nie można spotkać listonoszek większych, o formacie A4. To samo dotyczy zapięć. Klasycznym dla takiej torebki zapięciem jest sprzączka. Czasami jednak spotkać można modele zapinane na zamek.

Z czego listonoszka?

Pierwotne modele listonoszek szyte były ze skóry. I taki materiał na torebkę tego typu do dziś jest najpopularniejszy. Klasyczna, skórzana listonoszka to model, który nigdy nie wychodzi z mody. Na rynku spotkać jednak można również modele wykonane ze skóry ekologicznej, a także z mniej typowych materiałów tekstylnych, filcu czy nawet plastiku. Niezależnie od tego na jaki model listonoszki się zdecydujemy, przynajmniej jedną listonoszkę warto mieć w swojej kolekcji torebek.

Kolorystyka listonoszek

Jak wspomniane zostało – listonoszka to torebka uniwersalna. Można ją spotkać zarówno na wybiegach, u światowych kreatorów mody, jak i w pobliskim sklepie z tego typu produktami. Wśród tych torebek dostępna jest bardzo bogata kolorystyka. Doskonale dopasować można więc torebkę listonoszkę do każdej stylizacji. W wiosennych stylizacjach z pewnością warto wykorzystać torebki listonoszki w pastelowych kolorach. Wiosenne zestawy lubią pastele, a listonoszki w takich kolorach kupić można bez problemu. Na tę porę roku uniwersalnym kolorem jest również biel. Z kolorem tym należy jednak uważać – nieumiejętnie zastosowany wygląda nieco tandetnie – jeśli jednak jest zastosowany z wyczuciem, pięknie się prezentuje w promieniach wiosennego słońca. W sezonie letnio-jesiennym spokojnie można postawić na kolory intensywne. Żółcie, czerwienie, amaranty – czemu nie. W sezonie zimowym bezpieczna czerń i brąz z pewnością się sprawdzą.

Skąd popularność torebki listonoszki?

Torebka listonoszka, mimo małych rozmiarów, jest bardzo wygodna i funkcjonalna. Stąd jej popularność wśród kobiet. Torebka przewieszona przez ramię zapewnia nam „wolne ręce”, a to w codziennym zabieganym życiu bardzo ważne. Poza tym mała pojemność takiej torebki ma swoje plusy – nie nosimy zbędnych rzeczy. Dodatkowo w takiej małej torebce łatwo utrzymać porządek. Niewątpliwym plusem torebek listonoszek jest też to, że są one torebkami uniwersalnymi. Pasują do wielu stylizacji – zarówno sportowych, casualowych jak i wieczorowych. Wybór wśród tych torebek jest na tyle duży, że możemy zdecydować się na modele od znanych kreatorów, a także na modele od mniej znanych firm – jak chociażby z oferty Brytyjka.pl

Dodaj komentarz

Anti-spam: complete the task


Top

Torebki listonoszki – kobiety je kochają

Czas na przeczytanie: 3 min
0
Inline
Inline