Znajdujesz się tutaj
Strona główna > Odżywianie > Co w swoim składzie zawiera musli ze sklepu?

Co w swoim składzie zawiera musli ze sklepu?

śniadanie

Przygotowanie musli w domu jest dobrą opcją na bardzo pożywne, a zarazem smaczne śniadanie, które da nam wystarczającą ilość kalorii, aby móc rozpocząć dobrze dzień.

W obecnych czasach istnieje wiele wersji musli, kiedyś można było spotkać jedynie te z bakaliami, płatkami zbożowymi i suszonymi owocami. Dzisiaj możemy także zauważyć na półkach sklepowych musli czekoladowe, musli granola czy musli light. Wiele osób może zszokować fakt, że nie każde musli, jakie pojawia się w sklepie, jest zdrowe. Większość dostępnych produktów, niestety ma ubogacany smak, poprzez dodanie składników poprawiających skład i wygląd czyli tak zwanych ulepszaczy. Bardzo ciężko jest znaleźć produkt, który nie zawiera w sobie dodatkowych cukrów, tłuszczów czy węglowodanów.

Granola – z czym to się je?

Musli o nazwie granola to jedna z najlepiej smakujących wersji. Aby, uzyskać takie musli należy wcześniej upiec płatki zbożowe, orzechy i owoce. Jednak, aby ich smak był lepszy, dodaje się do nich masę cukru, a także tłuszczy. W porównaniu z klasycznym musli granola posiada o wiele więcej kalorii, przez co nie jest to musli dietetyczne. Do musli, coraz częściej korzysta się nie z cukru lecz z syropu glukozowo- fruktozowego. Wybiera się, gdyż jest to produkt tańszy, łatwiej się go produkuje, szybciej rozpuszcza oraz nie krystalizuje się jak zwykły cukier. Przeprowadzane badania udowodniły jednak, że ten składnik może być powodem nadciśnienia, miażdżycy, cukrzycy, a co najważniejsze powoduje szybkie przybieranie na wadze. Powinniśmy także unikać, wybierania musli smakowych, w polewach. Takie produkty, uległy dużemu przetworzeniu, mają bardzo długą listę składników, zwróćmy uwagę przed zakupem, z czego się składają.

Musli smakowe posiada w składzie zazwyczaj dużą ilość cukru, a także karmel amoniakalny, który działa toksycznie. Można go spotkać także pod symbolem E 150c, badania udowodniły, że może on wywoływać nadpobudliwość, źle oddziaływać na wątrobę i żołądek, a także płodność. Innym niewłaściwym składnikiem, są utwardzone tłuszcze roślinne, powodują one problemy z sercem, cukrzyce, tworzą złogi w żyłach, w związku z czym mogą być przyczyną rozwoju miażdżycy. Zanim wybierzemy musli ze sklepu, dokładnie przeczytajmy co, zawierają one w składzie i czy na pewno są zdrowym produktem.

Dodaj komentarz

Anti-spam: complete the task


Top

Co w swoim składzie zawiera musli ze sklepu?

Czas na przeczytanie: 2 min
0
Inline
Inline