Znajdujesz się tutaj
Strona główna > Medycyna > Stomatologia estetyczna – uśmiechaj się pięknie!

Stomatologia estetyczna – uśmiechaj się pięknie!

zęby

Któż z nas nie marzy o pięknych, zdrowych i śnieżnobiałych zębach, które pozwoliłyby uśmiechać się bez żadnych ograniczeń? Dziś, dzięki nowoczesnej stomatologii jest to możliwe. Możemy w łatwy sposób nie tylko wyleczyć nasze uzębienie, ale także skutecznie poprawić jego wygląd.

Co oferuje stomatologia estetyczna?

Stomatologia estetyczna to grupa zabiegów dentystycznych, które mają za zadanie poprawić wygląd zębów. Należą do nich m.in. wybielanie zębów, korygowanie ich kształtu i oraz uzupełnienie braków w uzębieniu za pomocą implantów. Klinika Smile Design Clinic w Warszawie oferuje swoim pacjentom kompleksowe leczenie z zakresu stomatologii estetycznej i spełnia tym samym ich marzenia o pięknym uśmiechu.

Wybielanie zębów

Wybielanie preparatem Nite-White to popularna nakładkowa metoda stosowana w kosmetyce dentystycznej. Nite-White wykorzystuje skuteczne w wybielaniu substancje na bazie nadtlenku karbamidu, które nakłada się podczas snu w warunkach domowych. Stomatolodzy z kliniki Smile Design Clinic zapewniają, że takie wybielanie gwarantuje pełne bezpieczeństwo dla zębów i dziąseł pacjenta. Pacjent, po pobraniu wycisku zębów, otrzymuje przezroczyste nakładki wraz z preparatem wybielającym.

Wybielanie preparatem Opalescence w gabinecie dentystycznym umożliwia wybielenie zębów podczas jednej wizyty. Jest to metoda szybka i bezpieczna, bez korzystania z nakładek. Opalescence to żel przeznaczony do profesjonalnego wybielania i odbarwiania zębów.

Licówki kompozytowe

Licówki kompozytowe to uzupełnienie protetyczne, stanowiące cienką płytkę ceramiczną licującą przednie powierzchnie zębów. Przytwierdzane są za pomocą specjalnego kleju. Ze względu na to, że nawet bardzo cienkie licówki nałożone na ząb mogą wychodzić poza łuk, przed zabiegiem konieczne jest oszlifowanie zębów. Licówki nakłada się głównie w celach estetycznych. Przed tym zabiegiem wszystkie zęby powinny zostać wyleczone. Stomatolog musi wcześniej pobrać wycisk zęba, wykonać wizualizację, którą później zatwierdza razem z pacjentem. Licówki kompozytowe charakteryzują się dużą wytrzymałością i odpornością na urazy mechaniczne – dodają specjaliści ze Smile Design Clinic.

Nadbudowa zębów

Stomatologia estetyczna daje nam również możliwość odbudowy zębów zniszczonych. Odbudowa stomatologiczna przywraca prawidłowe funkcjonowanie zęba w zgryzie, a także pozwala uzyskać pożądany przez pacjenta kształt i kolor. W zależności od problemu pacjenta i stanu uzębienia, lekarz stomatolog ustala indywidualny schemat terapii. Odbudowa zębów pozwala szybko i skutecznie poprawić stan zębów.

Wypełnienia typu onlay/inlay

Inlay i onlay to kosmetyczne wypełnienia w koronie zęba, które stosuje się w przypadku dużych ubytków. Umożliwiają dokładne odtworzenie kształtu zęba. Wykonuje się je w pracowni protetycznej na podstawie pobranych wycisków.

Skaling, piaskowanie, polerowanie i fluoryzacja

To pakiet bezbolesnych zabiegów, które poprawiają higienę jamy ustnej i estetykę zębów.

  • Skaling zębów polega na usuwaniu kamienia nazębnego za pomocą tzw. skalerów stomatologicznych. Działanie drgań skalera powoduje pękanie kamienia nazębnego. Stomatolodzy z Smile Design Clinic polecają wykonanie takiego zabiegu raz lub dwa razy w roku. Osadzanie kamienia nazębnego uzależnione jest od indywidualnych tendencji pacjenta i jego stylu życia.
  • Piaskowanie jest inną metodą usuwania kamienia nazębnego, która powinna stanowić uzupełnienie skalingu. Zabieg skalowania rozbija kamień nazębny, a piaskowanie za pomocą tzw. piaskarki i piasku dentystycznego usuwa resztki kamienia i drobne przebarwienia w szczelinach międzyzębowych.
  • Polerowanie zębów polega na usuwaniu z zębów drobin osadu i przebarwień, przy pomocy bardzo miękkich szczoteczek, dając efekt gładkich zębów.

Fluoryzacja jest zabiegiem, który poleca się wykonać po usunięciu kamienia nazębnego, ponieważ wzmacnia szkliwo, zapobiega próchnicy oraz pomaga pacjentom cierpiącym na nadwrażliwość dziąseł. W trakcie zabiegu fluoryzacji stomatolog nakłada na powierzchnię zębów fluor i pozostawia go na kilka minut.

Dbanie o estetyczny i higieniczny wygląd naszych zębów jest niezwykle ważne. Piękne zęby to piękny uśmiech, a także duży komfort w wielu sytuacjach! Więcej informacji na temat zabiegów stomatologii estetycznej znajdziemy na stronie kliniki Smile Design Clinic w Warszawie.

Dodaj komentarz

Top

Stomatologia estetyczna – uśmiechaj się pięknie!

Czas na przeczytanie: 3 min
0
Inline
Inline