Znajdujesz się tutaj
Strona główna > Odżywianie > Kilka sprawdzonych sposobów na odzyskanie formy przed sezonem plażowym

Kilka sprawdzonych sposobów na odzyskanie formy przed sezonem plażowym

kobieta

Kiedy zbliża się lato coraz krytyczniej przyglądamy się swojej sylwetce i podejmujemy działania mające poprawić wygląd figury. Szczupłe uda, płaski brzuch i zgrabna pupa z pewnością wymagają pewnych poświęceń, ale warto się na nie zdecydować, aby osiągnąć wymarzony efekt. Jak to zrobić?

Nadprogramowe kilogramy pojawiają się bardzo szybko, ale ich zrzucenie wymaga często niemałego wysiłku i pracy. Jeśli chcemy osiągnąć w krótkim czasie widoczne efekty, najlepiej jest skorzystać z pomocy trenera personalnego, który zaproponuje najlepsze w konkretnym przypadku rozwiązania. Ćwiczenia modelujące poszczególne partie sylwetki nie przyniosą jednak zamierzonego skutku, jeśli nie będą wykonywane regularnie, dlatego istotna jest też motywacja. Tu po raz kolejny sprawdzi się trener osobisty – osoby ćwiczące pod okiem profesjonalisty znacznie rzadziej rezygnują z wizyt na siłowni. Trzeba też zaznaczyć, że może on modyfikować plan aktywności, aby szybciej uzyskać wymarzony efekt. Oczywiście ćwiczyć można również poza siłownią – bieganie, pływanie, jazda na spacerze, szybki spacer, gry zespołowe to prawdziwa przyjemność, a jednocześnie doskonały sposób, aby zadbać o kondycję, zdrowie i sylwetkę. Problemem w tym przypadku może być motywacja do regularnej aktywności, dlatego jest to propozycja przede wszystkim dla osób zdeterminowanych i zdyscyplinowanych.

Dobre przyzwyczajenia żywieniowe

Tłuste potrawy, słodycze, gazowane napoje, czy nieregularne odżywienie to najkrótsza droga do nadwagi. Czasem jednak wystarczy wprowadzić kilka zmian do codziennego jadłospisu, aby zauważyć poprawę nie tylko wyglądu, ale też samopoczucia. Zaplanowanie codziennego jadłospisu zawierającego wszystkie cenne dla organizmu składniki, rezygnacja z tłustych i pełnych cukru potraw oraz jadanie kilku mniejszych posiłków w ciągu dnia z pewnością pomogą podczas przygotowywania się do plażowego sezonu.

Catering dietetyczny – dla zabieganych

Wiele osób chcących zadbać o swoją sylwetkę zanim lato rozpocznie się na dobre, nie ma czasu na przygotowywanie pełnowartościowych posiłków albo poszukiwanie zdrowych produktów. Problemem bywa też niechęć do gotowania i brak odpowiednich umiejętności. Praca do późna i szereg obowiązków do wykonania sprawiają, że trudno przestrzegać zdrowej diety i zaplanować właściwe menu. W takiej sytuacji dobrym rozwiązaniem jest dieta z dostawą. Polega ona na dostarczaniu przez wyspecjalizowaną firmę całego zestawu posiłków na każdy dzień w wybrane przez klienta miejsce, a więc do domu lub do pracy. Zaplanowane przez dietetyka menu, smaczne potrawy przygotowane ze sprawdzonych produktów najwyższej jakości oraz różnorodność posiłków znacznie ułatwiają dbanie o regularne i zdrowe odżywanie się, a tym samym wspomagają walkę o zgrabną sylwetkę. Tego typu firmy, jak np. Lightbox, działają już w wielu miastach Polski, nawet tych mniejszych. Skorzystanie z ich usług może więc okazać się idealnym rozwiązaniem dla wszystkich zapracowanych kobiet, które nie mają czasu na zakupy i gotowanie.

Dodaj komentarz

Anti-spam: complete the task


Top

Kilka sprawdzonych sposobów na odzyskanie formy przed sezonem plażowym

Czas na przeczytanie: 2 min
0
Inline
Inline