Znajdujesz się tutaj
Strona główna > Ciekawostki > W jaki sposób utrzymać porządek w domu?

W jaki sposób utrzymać porządek w domu?

pokój

Każde mieszkanie składa się z kilku pomieszczeń, nawet kawalerka ma ich, co najmniej dwa. W mniejszych mieszkaniach jeden pokój nierzadko pełni kilka funkcji, jest salonem, sypialnią, jadalnią i kuchnią. Aby utrzymanie porządku w domu było łatwiejsze, dom należy podzielić na kilka sekcji. To pomaga zorganizować cały „proces” sprzątania oraz nie wymaga od nas robienia wszystkiego w jednym dniu.

Porządek w sypialni i pokoju dziennym

To dwa pomieszczenia, w których należy sprzątać regularnie. Salon jest miejscem reprezentacyjnym, najczęściej użytkowanym, to w nim oglądamy telewizję, spędzamy czas z rodziną i przyjmujemy gości. Sypialnia z kolei to nasz azyl, w którym zawsze powinno czuć się świeżość i dobrą energię.

Ubrania zawsze chowamy do szafy lub umieszczamy w koszu na pranie. Krzesło i łózko nie jest ich miejscem, chcąc się położyć spać, konieczne będzie posprzątanie łóżka, co jest stratą dodatkowych kilku minut. Pokój dzienny należy sprzątać co kilka dni, dzięki czemu zapobiegniemy gromadzeniu się nadmiaru kurzu i trudnych w usunięciu zabrudzeń. Kurzu można pozbyć się np. specjalną szczotką do ścian lub szmatką z mikrofibry, które dostępne są na leifheitsklep.pl. Podobnie jak w sypialni, wszystkie rzeczy należy zawsze odkładać na swoje miejsce.

Nawykiem wielu osób jest gromadzenie niepotrzebnych rzeczy. Nic tak jak one nie wprowadzają w mieszkaniu chaosu. Dwa lub trzy razy do roku warto zrobić przegląd szafy i półek. Czego nie potrzebujemy, pozbywamy się.

Porządek w łazience i kuchni

W tych pomieszczeniach nierzadko trudno zapanować nad bałaganem, szczególnie w kuchni, w której gotujemy, smażymy i pieczemy. Naczynia zawsze należy myć od razu po ich użyciu, jeżeli mamy zmywarkę, jesteśmy w bardziej komfortowej sytuacji. Blaty i kafelki najlepiej myć również każdego dnia, co pozwoli nam uniknąć plam po tłuszczu. Łazienkę warto wyposażyć w półki i pojemniki, w których dla wszystkich kosmetyków znajdzie się miejsce. W ten sposób mieszkanie zawsze będzie wyglądało na posprzątane.

Dodaj komentarz

Top

W jaki sposób utrzymać porządek w domu?

Czas na przeczytanie: 1 min
0
Inline
Inline