Znajdujesz się tutaj
Strona główna > Odżywianie > Jakie są najważniejsze korzyści, wynikające z filtrowania wody?

Jakie są najważniejsze korzyści, wynikające z filtrowania wody?

woda

Udowodniono, że regularne picie wody w odpowiednich ilościach korzystnie wpływa na zdrowie. Jest ona niezbędna do prawidłowego funkcjonowania organizmu, jednak bardzo duże znaczenie ma jej jakość. Dlatego na rynku dostępne są różne rozwiązania filtracyjne dla wody kranowej, takie jak specjalnie zaprojektowane dzbanki. Są one wyposażone w odpowiednie wkłady filtrujące, które skutecznie oczyszczają wodę.

Filtrowanie wody w dzbanku

Zadbanie o odpowiednią jakość wody ma szczególne znaczenie wówczas, gdy pijana jest przez wszystkich domowników. Wówczas kupowanie wody butelkowanej jest nieekonomiczne i niepraktyczne. Wyposażony w odpowiedni filtr do wody dzbanek może jednocześnie zapewnić dostęp do skutecznego oczyszczania, a zarazem zwiększyć oszczędność. Zaletą tego rozwiązania jest również brak konieczności instalowania skomplikowanych i kosztownych systemów uzdatniających i oczyszczających. Obsługa dzbanka filtrującego jest o wiele prostsza. Do jego górnego pojemnika należy nalać wodę z kranu, dzięki czemu przepuszczana jest ona przez odpowiedni filtr. W ciągu kilku chwil przecieknie ona przez niego całkowicie, co skutecznie ją odświeży, oczyści i poprawi jej ogólne właściwości. Następnie przefiltrowana woda trafia do pojemnika dolnego, z którego można ją przelać do dowolnego naczynia lub czajnika.

Skuteczne filtry do wody

Systemy filtrujące stosowane w dzbankach tego typu opierają swoje działanie przede wszystkim na specjalnym węglu aktywowanym. W połączeniu z żywicą jonowymienną, element ten pozwala na przeprowadzenie bardzo skutecznego procesu poprawy właściwości i jakości wody. Pod wpływem zetknięcia się cieczy z jonowym wymiennikiem umieszczonym we wkładzie, woda ulega zmiękczeniu. Odbywa się to poprzez redukcję ołowiu i miedzi, jeżeli pierwiastki te znajdują się w wodzie. Znajdujący się we wkładzie węgiel aktywowany usuwa także substancje negatywnie wpływające na smak, zapach i ogólną przejrzystość wody. Tego rodzaju substancje to między innymi rozmaite zanieczyszczenia o pochodzeniu organicznym oraz związki chloru. Ma to ogromny wpływ na zdrowie, ponieważ pozwala uniknąć spożywania bardzo wielu negatywnie wpływających na organizm składników znajdujących się w wodzie nieprzefiltrowanej.

Inne zalety filtrowania

Pożądane właściwości organoleptyczne i nienaganny skład wody to nie jedyne korzyści, które uzyskać można za sprawą procesu oczyszczania. Wyposażony w odpowiedni filtr do wody dzbanek jest w stanie zredukować poziom jej twardości, dzięki czemu w urządzeniach AGD kamień osadza się znacznie wolniej. W wielu przypadkach doprowadza on do awarii i uszkodzeń wielu sprzętów, na przykład czajników elektrycznych, ekspresów do kawy czy żelazek z generatorem pary. Wiele nowoczesnych dzbanków do wody korzysta z zaawansowanej technologicznie, kilkustopniowej filtracji. W ten sposób efektywność oczyszczania jest dodatkowo zwiększana, a jakość wody jeszcze lepsza. Nowoczesny dzbanek z filtrem Dafi pozwala na usuwanie nawet najdrobniejszych zanieczyszczeń pochodzących ze starych instalacji wodociągowych.

Dodaj komentarz

Top

Jakie są najważniejsze korzyści, wynikające z filtrowania wody?

Czas na przeczytanie: 2 min
0
Inline
Inline