Znajdujesz się tutaj
Strona główna > Odżywianie > Rodzaje wyciskarek dostępnych na rynku

Rodzaje wyciskarek dostępnych na rynku

sok

Naturalne soki owocowe lub warzywne są podstawą każdej zdrowej diety.Naturalne soki owocowe lub warzywne są podstawą każdej zdrowej diety. Soki stanowią jeden z pięciu zalecanych porcji warzyw i owoców. Codziennie powinniśmy wypijać przynajmniej 1 szklankę soku. W sklepach możemy kupić soki warzywne lub owocowe. Jednak często w sokach oprócz owoców znajdziemy dodatkowe substancje m.in. cukry oraz liczne konserwanty.

Aby mieć pewność, że pijemy 100% sok owocowy warto zakupić pewne urządzenia do jego produkcji. W tym celu wyciskarki do soków sprawdzą się najlepiej.

Zakup tego typu urządzenia jest stosunkowo prosty, ponieważ wyciskarki odnajdziemy w sklepach ze sprzętem AGD.

Warto jednak podać rodzaje wyciskarek dostępnych na rynku.

1. Ręczne wyciskarki owoców

To bardzo proste i nieskomplikowane urządzenia. Powstały z myślą o osobach podróżujących. Doskonale sprawdzą się do wyciskania soków z niewielkiej ilości warzyw czy owoców. Za jego pomocą pozyskamy m.in. sok z pietruszki, z mięty albo jarmużu.

2. Elektryczne wyciskarki

Są urządzeniami typowo elektrycznymi. Wycisną sok z dowolnego surowca. W przeciwieństwie do sokowirówek wycisną sok z drobnych owoców tj. poziomka, jagoda bądź malina. Elektryczne wyciskarki warzyw i owoców zamienią każde warzywo liściaste w pożywny sok.

Pośród elektrycznych wyciskarek mamy do wybory dwa rodzaje.

1. Wyciskarka jedno ślimakowa

Wyciskarka jedno ślimakowe występuje w dwóch wariantach. Z ostrzami oraz bez ostrzy. Wyciskarka z ostrzami pracuje zdecydowanie szybciej. Jednak jej sok pozbawiony jest wielu substancji odżywczych. Natomiast wyciskarka bez ostrzy pracuje wolnej. Ślimakowe wyciskarki wolnoobrotowe pozwolą uzyskać pełnowartościowe soki warzywno – owocowe.

2. Wyciskarka dwu ślimakowa

Wyciskarka tego typu posiada dwa wałki w kształcie ślimaka. Sok uzyskiwany z wyciskarki dwu ślimakowej jest produktem, zachowującym wszystkie witaminy oraz wartości odżywcze. Jednak jak każde urządzenie posiada swoje wady. Podczas produkcji soku czas oczekiwania jest dużo dłuższy niż w przeciwieństwie do wyciskarek jedno ślimakowych.

Ciekawostka

Niektóre firmy mają w ofercie wyciskarki o wymiennych wałkach. W celu łatwiejszego oraz szybszego wyciśnięcia soku możemy dobrać wałek, odpowiadający konkretnym typom warzyw i owoców.

Dodaj komentarz

Top

Rodzaje wyciskarek dostępnych na rynku

Czas na przeczytanie: 1 min
0
Inline
Inline