Znajdujesz się tutaj
Strona główna > Ciekawostki > Rękawiczki ochronne – przyjaciele każdej pani domu

Rękawiczki ochronne – przyjaciele każdej pani domu

rękawiczki

Damy nie należy pytać o wiek, jednak ile kobieta ma lat, można określić, patrząc na jej szyję, dekolt i dłonie. Wykonywanie codziennych czynności domowych powoduje, że skóra na rękach wielu kobiet jest popękana i szorstka, a skórki wokół paznokci przesuszone. Jak sprawić, by dłonie były perfekcyjnie zadbane?

Odpowiedzialne sprzątanie

Zdecydowana większość kobiet sprząta w domu, co dla ich dłoni oznacza regularny kontakt z różnego rodzaju detergentami. Działają one drażniąco na skórę i paznokcie, dlatego warto je ochraniać i do wykonywania domowych czynności zakładać rękawiczki. Na rynku jest ich spory wybór, między innymi rękawiczki nitrylowe, które cieszą się uznaniem wśród gospodyń domowych. Są wygodne w noszeniu, można ich używać wielokrotnie, a brak środka pudrującego powoduje, że poleca się je osobom z problemami alergicznymi.

Rękawiczki kuchenne w trosce o zadbane dłonie

Wiele warzyw i owoców barwi skórę dłoni. Plamy usuwa się najczęściej przy pomocy mydła z detergentem i specjalnej szczoteczki. Takie zabiegi powodują jednak mechaniczne uszkodzenia naskórka. W konsekwencji na dłoniach mogą tworzyć się nieestetyczne ranki. Do obierania i krojenia buraków, marchewki, papryki, granatów czy truskawek warto więc zakładać rękawiczki kuchenne. Można je także wykorzystać do zmywania naczyń, ponieważ płyny myjące działają bardzo wysuszająco na skórę dłoni.

Na balkonie i w ogródku

Kobiety zajmują się nie tylko domem, ale często również balkonem lub ogródkiem. Grzebanie w ziemi odpręża, ale brudzi dłonie i niszczy paznokcie. Trudno później usunąć grudki gleby i oczyścić skórki, dlatego dobrze jest korzystać z rękawiczek ogrodowych. Dzięki temu można cieszyć się pięknymi kwiatkami, smacznymi pomidorami i jednocześnie nieskazitelnym manicurem.

Nawilżanie i natłuszczanie skóry rąk

Rękawiczki chronią dłonie podczas wykonywania codziennych czynności. Po ich zdjęciu do mycia rąk warto stosować delikatne, naturalne mydła, a później kremy nawilżające lub natłuszczające w zależności od pory roku i indywidualnych potrzeb skóry.

Łączenie przez kobiety roli gospodyni domowej z zadbaną przedstawicielką płci pięknej nie jest łatwym zdaniem. Tym bardziej warto dbać o swój wizerunek, a piękne dłonie stanowią doskonałą wizytówkę.

Dodaj komentarz

Top

Rękawiczki ochronne – przyjaciele każdej pani domu

Czas na przeczytanie: 2 min
0
Inline
Inline