Znajdujesz się tutaj
Strona główna > Kobieta > Redukcja zmarszczek z Neutrogeną

Redukcja zmarszczek z Neutrogeną

kobieta

Jędrna i elastyczna skóra jest podstawą zdrowego i pięknego wyglądu. Niestety wraz z wiekiem zaczyna być na niej widocznych coraz więcej zmarszczek i niedoskonałości, np. w postaci przebarwień. Skóra jest też często przesuszona na skutek działania szkodliwych warunków atmosferycznych. W wieku dojrzałym jest ona coraz bardziej wrażliwa i podatna na podrażnienia, czy niekorzystny wpływ promieniowania UV. Wszystko to pogłębia zmarszczki. Dlatego odpowiednia pielęgnacja skóry po 40 roku życia jest niezwykle ważna.

Kolagen i elastyna

Za odpowiednie napięcie skóry odpowiada kolagen. Jest to naturalny polimer białkowy, występujący we wszystkich tkankach organizmu. Jego rolą jest łączenie poszczególnych komórek. Kolagen współtworzy nie tylko skórę, ale również: mięśnie, ścięgna, chrząstki, kości, zęby, naczynia krwionośne i nerwy. Włókna kolagenowe są stale syntezowane w fibroblastach. Niestety produkcja kolagenu zaczyna drastycznie spadać po 35 roku życia. W późniejszym czasie dochodzi również do degradacji tego białka. Najbardziej widocznym efektem tego procesu, związanego z naturalnym starzeniem się organizmu, jest utrata elastyczności skóry, widoczna w postaci zmarszczek. Drugim ważnym białkiem występującym w skórze jest elastyna, która, podobnie jak kolagen, wpływa na jej sprężystość i miękkość. Jest to białko, które po naciągnięciu skóry pozwala na jej powrót do naturalnego stanu. Zmniejszenie ilości elastyny także zaczyna być widoczne u osób po 40 roku życia w postaci bruzd i zmarszczek.

Właściwy dobór kosmetyków

Naprzeciw problemom skóry dojrzałej wychodzi producent innowacyjnych kosmetyków Neutrogena. Zadaniem unikalnej serii Cellular Boost (https://www.neutrogena.com.pl/cellular-boost) jest skuteczna, zauważalna redukcja zmarszczek. Linia produktów przeciwzmarszczkowych została opracowana zgodnie z najwyższymi standardami obowiązującymi w kosmetyce. Wszystkie produkty przeszły wymagające testy i zostały stworzone we współpracy z dermatologami. Kremy Neutrogena zawierają specjalnie opracowane, unikalne formuły, które znacznie poprawiają elastyczność i jędrność skóry. Dzięki temu staje się ona miękka i miła w dotyku oraz gładka i idealnie napięta. Redukcja zmarszczek możliwa jest dzięki specjalnej, przeciwstarzeniowej technologii Hexinol, która nasila naturalną produkcję tak ważnych dla skóry: kolagenu i elastyny. W skład kremu wchodzi też, niezbędna do wytwarzania tych białek strukturalnych, witamina C. Neutrogena zawiera ponadto filtry anty UV, które sprzyjają ochronie skóry przed degradacją kolagenu w wyniku działania promieniowania słonecznego. Redukcja zmarszczek z Neutrogeną jest łatwa i daje widoczne efekty już po 4 tygodniach stosowania kosmetyku. Dzięki temu można cieszyć się sprężystą, idealnie wyglądającą skórą nawet po 40 roku życia.

Dodaj komentarz

Top

Redukcja zmarszczek z Neutrogeną

Czas na przeczytanie: 2 min
0
Inline
Inline