Znajdujesz się tutaj
Strona główna > Choroby > Przyczyny powstawania infekcji narządu rodnego

Przyczyny powstawania infekcji narządu rodnego

lekarz

Jako, że infekcje narządów rodnych rzadko wywołują odczuwalne objawy, to zwykle przez długi czas pozostają niezauważone bądź bagatelizowane. Ich przyczyny bywają różne i uzależnione są od rodzaju przypadłości.

Badania to podstawa

Intymne infekcje są częstymi schorzeniami dróg rodnych. Występują na skutek działania grzybów i bakterii, prowadzącego do zmian we florze bakteryjnej pochwy. Tego typu choroby leczy się farmakologicznie, a dodatkowo wspomaga się działanie leków odpowiednią dietą. Niestety, po wyleczeniu infekcji zdarzają się ich powroty.

-Infekcje narządu rodnego mogą przebiegać bezobjawowo, dlatego warto profilaktycznie badać się raz na jakiś czas, a w razie ewentualnych objawów natychmiast skontaktować się z lekarzem – przekonuje nasz rozmówca ze Specjalistycznych Gabinetów Lekarskich SOFIMED.

Potencjalne przyczyny

Infekcje intymne zdarzają się wielu kobietom. Wszystko dlatego, że w prawidłowej wydzielinie z dróg rodnych znajduje się ponad sto mikroorganizmów, w tym również tych powodujących choroby. Kiedy flora bakteryjna pochwy ma odczyn kwaśny, to nie ma się czym martwić. Jednak, gdy szczepy Lactobacillus tracą aktywność, bądź giną, to wtedy przyjazne beztlenowe bakterie namnażają się w niekontrolowany sposób. I tak dochodzi do infekcji.

Objawy infekcji

Choć w przypadku tego rodzaju przypadłości objawy występują stosunkowo rzadko, to istnieją symptomy mogące zaalarmować o pojawieniu się infekcji. Zaliczyć do nich można:

  • upławy,
  • świąd,
  • pieczenie,
  • uczucie parcia na pęcherz,
  • uczucie suchości w pochwie,
  • ból warg sromowych,
  • białoszarą lub żółtą, wodnistą wydzielinę o rybim zapachu (świadczy o ataku bakterii),
  • białą wydzielinę o grudkowatej konsystencji (infekcja grzybiczna).

Jeśli zaobserwujecie jakiekolwiek z powyższych objawów, koniecznie skonsultujcie się z lekarzem. Nieleczone infekcje mogą prowadzić do poważnych powikłań.

Dodaj komentarz

Anti-spam: complete the task


Top

Przyczyny powstawania infekcji narządu rodnego

Czas na przeczytanie: 1 min
0
Inline
Inline