Znajdujesz się tutaj
Strona główna > Medycyna > Przeszczep tkanki tłuszczowej – naturalna metoda dla przeciwniczek implantów

Przeszczep tkanki tłuszczowej – naturalna metoda dla przeciwniczek implantów

medycyna

Kobiety marzą o większym biuście. Stwierdzenie dotyczy to zdecydowanej większości przedstawicielek płci pięknej. Nie każdą jednak stać na zabieg chirurgicznego powiększenia piersi.

Nie każda również chce poddawać się aż tak inwazyjnej operacji, która może w okresie macierzyństwa i karmienia piersią, a także samej ciąży okazać się bardzo niewygodnym rozwiązaniem. istnieje jednak sposób na powiększanie biustu, który nie jest inwazyjny, nie wymaga rezygnowania na dłużej ze swego życia, a przy tym jest bodaj najbardziej naturalną metoda na zmianę wyglądu piersi.

Medycyna estetyczna

Medycyna estetyczna lubi korzystać z tego, co oferuje ludzkie ciało. Dotychczas jednak odsysanie tłuszczu wiązało się z utylizacją tkanki tłuszczowej będącej efektem liposukcji. Nie musi tak być, bowiem okazało się, że tkanka ta może być przeszczepiona w inne miejsca, w tym w to, które składa się głównie z niej: piersi. Na czym jednak polega sama metoda?

Z miejsc na ciele szczególnie hojnie obdarzonym tkanką tłuszczową pobiera się tkanki specjalnym urządzeniem. To ono ma za zadanie przefiltrowanie ich: odrzucenie uszkodzonych i wybranie tych najlepszej jakości, które zbudują nowy wygląd piersi. Odfiltrowaną, pozbawioną wszelkich innych substancji tkankę tłuszczową wstrzykuje się punktowo w piersi, powodując ich naturalne wypełnienie.

Przeszczep tłuszczu do piersi

Metoda przeszczepu tłuszczu do piersi nie zapewni tak spektakularnych efektów jak operacja wszczepienia implantów, ale też nie wiąże się z podobnym ryzykiem. Zabieg jest w pełni bezpieczny, bo korzysta się z materiału pochodzącego z ciała biorczyni. Dzięki temu nie dojdzie do odrzucenia tkanki tłuszczowej. Do tego sama rekonwalescencja trwa bardzo krótko. Co więcej, zabieg ten jest stosunkowo tani jak na inne metody, które oferuje chirurgia plastyczna.

Przeszczep tłuszczu do piersi to niestety nie tylko zalety, ale również wady. Do najważniejszych należy krótkotrwałość zabiegu. W przeciągu roku wchłania się ponad połowa wstrzykniętej tkanki tłuszczowej. Oznacza to konieczność regularnego powtarzania zabiegów. Również samo powiększenie nie jest znaczące, bo może wynosić maksymalnie dwa rozmiary miseczki, a przeważnie jeden.

Przeszczep tłuszczu do piersi to metoda naturalna i bezpieczna. Jest jednak polecana głównie dla kobiet, które chcą poprawić wygląd swojego biustu, nie zaś dokonać w jego obrębie drastycznych zmian.

Dodaj komentarz

Top

Przeszczep tkanki tłuszczowej – naturalna metoda dla przeciwniczek implantów

Czas na przeczytanie: 2 min
0
Inline
Inline