Znajdujesz się tutaj
Strona główna > Medycyna > Prywatna a państwowa służba zdrowia

Prywatna a państwowa służba zdrowia

lekarz

Każdy z nas miał na pewno styczność z państwową służbą zdrowia. Kolejki, złe traktowanie pacjenta i długi czas oczekiwania na badanie lub zabieg mogą doprowadzić każdego do szewskiej pasji. Gdy w grę wchodzi zdrowie nie warto dokładać sobie dodatkowych nerwów.

Prywatne konsultacje lekarskie

Alternatywą dla osób, które nie chcą korzystać z państwowej opieki medycznej jest medycyna prywatna. Choć nie każdy może sobie na nią pozwolić, warto rozważyć wszystkie argumenty. Przede wszystkim chodzi o czas. Przy państwowej służbie zdrowia nawet wizyta u internisty może być opóźniona o kilka dni, zwłaszcza gdy panuje sezon na grypę.

Jeśli chodzi o prywatne konsultacje lekarskie to najczęściej jednak korzystamy z nich, gdy chodzi o kontakt z lekarzem specjalistą. W przypadku państwowej służby zdrowia czas oczekiwania może wynosić nawet ponad rok w przypadku bardziej obleganych. Prywatne konsultacje lekarskie zazwyczaj dostępne są od ręki. Wystarczy umówić się i zapłacić. Najtańsze konsultacje mogą kosztować około 100 złotych. Warto jednak rozważyć wizytę o prywatnego lekarza właśnie ze względu na czas. Każdy specjalista powie, że najważniejsze w leczeniu chorób jest ich szybkie zdiagnozowanie. Wówczas można pacjenta skierować na odpowiednie badania i w rezultacie wyleczyć.

Jeśli państwowa służba zdrowia odstrasza kompletnie można pokusić się o wykupienie pakietu medycznego w prywatnych przychodniach. Pomimo iż każdy płaci i tak obowiązkowe składki na państwową służbę medyczną, prywatne przychodnie i oferowane przez nie pakiety są coraz popularniejsze. Pacjenci chwalą sobie sposób w jaki są traktowani, a także sprawne załatwienie wszelkich spraw.

Również dane statystyczne przemawiają za coraz większą popularnością prywatnej opieki medycznej. W przeciągu ostatnich lat liczba osób, które zdecydowały się ubezpieczyć również prywatnie wzrosła z 700 tysięcy do milion czterystu tysięcy pacjentów.

Czym kierować się podczas wyboru prywatnych konsultacji lekarskich i wyboru oferty prywatnej kliniki? Przede wszystkim należy sprawdzić co dokładnie oferuje dana firma. Prywatne placówki medyczne różnią się od siebie oferowanymi pakietami, ilością dostępnych specjalistów, a także ilością miejsc, w których pacjent może zostać przyjęty. Do każdej z ofert trzeba podejść bardzo ostrożnie i krytycznie. Zdrowie nie należy do spraw, w których należy decydować w sposób zbyt pochopny.

Oferta poszczególnych firm medycznych może być mniej lub bardziej atrakcyjna w zależności od tego, kto i czego szuka. Inne potrzeby będzie miała kobieta spodziewająca się dziecka, inne mężczyzna w wieku około trzydziestu lat, a inne rodzina z dwójką dzieci.

Przy wyborze specjalisty koniecznie trzeba zapoznać się z dostępnymi w internecie opiniami. Dzięki temu wiadomo nawet, o którego lekarza koniecznie pytać, nawet jeśli na wizytę u niego trzeba będzie poczekać lub więcej zapłacić, a którego omijać. W przypadku prywatnej opieki lekarskiej zdarzają się niestety czarne owce i sytuacje często spotykane w państwowych placówkach medycznych.

Wybór pomiędzy państwową a prywatną opieką lekarską jest kwestią indywidualną. Jeśli zdrowie nam dopisuje wówczas problem jest z głowy i nie ma czym się martwić. Gdy jednak zdrowie zaczyna szwankować, nie warto inwestować w półśrodki. Szybka wizyta u lekarza może być kluczem do sukcesu. Jeśli chodzi o czas, prywatne placówki zdecydowanie wygrywają z państwową służbą zdrowia.

Artykuł został opracowany na podstawie informacji zamieszczonych na stronie www.medipartner.pl

Dodaj komentarz

Anti-spam: complete the task


Top

Prywatna a państwowa służba zdrowia

Czas na przeczytanie: 2 min
0
Inline
Inline