Znajdujesz się tutaj
Strona główna > Medycyna > Prowadzisz życie na zwiększonych obrotach? Zadbaj o odpowiednie stężenie magnezu w Twoim organizmie.

Prowadzisz życie na zwiększonych obrotach? Zadbaj o odpowiednie stężenie magnezu w Twoim organizmie.

magnez

Magnez to pierwiastek życia. Jest jednym z najważniejszych mikroelementów biorących udział w procesach biochemicznych naszego organizmu. Jeśli odczuwasz trudności z koncentracją, ciągłe zmęczenie, kłopoty ze snem, skurcze łydek i drganie powiek to oznacza, że masz niedobór magnezu. W tym artykule opisujemy wszystko co powinieneś wiedzieć na temat tego problemu i jak sobie z nim poradzić.

Jak na nasz organizm wpływa magnez?

Magnez wspiera bardzo wiele funkcji naszego organizmu. Poprawia pamięć i myślenie wspierając pracę mózgu i układu nerwowego. Wspomaga nasz układ odpornościowy i chroni przed skutkami spożycia szkodliwego ołowiu, rtęci czy kadmu, które często obecne są w niemytych owocach i warzywach.

Dodatkowo zapobiega stanom zapalnym i pomaga w leczeniu kontuzji takich jak skręcenie, złamanie czy zwichnięcie. Łagodzi bóle i dolegliwości związane z menstruacją. Magnez podaje się również osobą chorym. Astmatycy zażywają go aby poszerzać drogi oddechowe. Osoby z chorobami układu krążenia zażywają magnez ponieważ hamuje on powstanie skrzepów krwi, a osoby chore na nadciśnienie biorą magnez by zapobiegać obkurczaniu ścian naczyń krwionośnych.

Dlaczego brakuje nam magnezu w organizmie?

Do przyczyn braku odpowiedniego stężenia magnezu w naszym organizmie zaliczamy nadmierny stres, dietę ubogą w magnez, choroby powodujące biegunkę, wzmożoną aktywność seksualną, stosowanie antykoncepcji hormonalnej i wydaleni magnezu wraz z moczem z powodu zażywania leków i napojów moczopędnych takich jak piwo, herbata i kawa.

Jak wybrać odpowiedni suplement diety dla osób prowadzących szybki styl życia

Magne B6 MAX producenta Sanofi to strzał w dziesiątke w przypadku osób, które prowadzą szybki styl życia i cierpią z powodu bardzo niskiego stężenia magnezu w organizmie. Wysoka dawka magnezu – aż 100 miligramów w każdej tabletce – w połączeniu z witaminą b6, która bierze udział w przemianach homocysteiny – aminokwasu ważnego dla utrzymania prawidłowego działania układu sercowo-naczyniowego i wspiera wchłanianie się magnezu to doskonałe połączenie, które pozwoli na szybkie rezultaty.

Magne B6 Max charakteryzuje się wysoką przyswajalnością ponieważ magnez w nim zawarty ma postać soli organicznych magnezu, a dokładniej cytrynianu magnezu. Więcej informacji ta temat leków i suplementów diety opartych o magnez można znaleźć pod adresem  https://www.magneb6.pl/produkty/magneb6%20produkty/magne-b6-max

Dodaj komentarz

Top

Prowadzisz życie na zwiększonych obrotach? Zadbaj o odpowiednie stężenie magnezu w Twoim organizmie.

Czas na przeczytanie: 2 min
0
Inline
Inline