Znajdujesz się tutaj
Strona główna > Medycyna > Jak pozbyć się widocznej blizny na ciele?

Jak pozbyć się widocznej blizny na ciele?

ciało

Można je ukryć, zamaskować lub wyleczyć, blizny na ciele są przyczyną zmartwień wielu pacjentów. Największym problemem, z jakim muszą się zmierzyć, nie jest sama blizna, ale utrata pewności siebie. Zdarza się, że osoba z widocznym uszkodzeniem ciała zamyka się w sobie, staje się cicha i unika ludzi. Pomoc psychologa jest wówczas niezbędna, jednak prawdziwe szczęście może dać jej tylko pozbycie się niechcianych śladów.

Specjalistyczne środki

Z większością blizn jesteśmy w stanie poradzić sobie sami, stosując odpowiednie żele, maści i kremy. Należy wybierać takie, które w swoim składzie posiadają heparynę, cebulę lub allantoinę, a także takie witaminy, jak: A, E i D. Dobrze sprawdzają się również kremy z kolagenem, które przyśpieszają proces odbudowy skóry, uzupełniają niedobór kolagenu, jak też pobudzają włókna kolagenowego do jego produkcji.

Ważne jest, aby mieć świadomość, że na efekty trzeba poczekać niekiedy kilka tygodni, innym razem nawet miesięcy. Należy zadbać o regularność stosowania i jak najwcześniej po urazie podjąć próby pozbycia się niechcianych efektów.

Domowe sposoby na blizny

Na każdy problem znaleźć można domowy sposób. Również blizny można pielęgnować skarbami z naszej kuchni. Wykorzystywana również do produkcji maści cebula wykazuje zdolność do rozpuszczania fibryny, co przyczynia się do zmniejszania i rozjaśniania blizny. Dobrze sprawdza się również nagietek lekarski, przyśpieszając proces zabliźniania i len zwyczajny o właściwościach łagodzących oraz ułatwiających gojenie się ran.

Kiedy inne metody zawodzą…

Uszkodzenie skóry może być jednak na tyle duże, że maści i zioła sobie z nimi nie poradzą. W szczególnych przypadkach stosuje się metody bardziej inwazyjne, tj. zastrzyki sterydami, laserowe usuwanie blizn, dermabrazję lub zabieg mikrodermabrazji. Mniej inwazyjnym sposobem na pozbycie się blizn są silikonowe plastry. Są one bardzo skuteczne, dlatego przed zdecydowaniem się na bardziej inwazyjne metody warto jest zrobić sobie domową kuracje plastrami. Duże znaczenie ma jednak pochodzenie i rodzaj blizn, o czym więcej dowiedzieć się możesz z wszystkoobliznach.pl.

Dodaj komentarz

Anti-spam: complete the task


Top

Jak pozbyć się widocznej blizny na ciele?

Czas na przeczytanie: 1 min
0
Inline
Inline