Znajdujesz się tutaj
Strona główna > Kobieta > Co potrzebne jest przy pilates?

Co potrzebne jest przy pilates?

odchudzanie

Pilates w dobie współczesnej to ćwiczenia, które zyskały bardzo dużą popularność. Na pewno mogą to one zawdzięczać temu, że są bardzo proste. Z drugiej strony dzięki nim możemy bardzo szybko i bez nadmiernego wysiłku osiągnąć określone cele. Tych celów może być bardzo wiele. Na pewno można tutaj mówić o:
– poprawieniu ogólnej kondycji fizycznej
– poprawieniu kondycji psychicznej
– poprawieniu sylwetki ciała, jej wysmukleniu
– wzmocnieniu mięśni, w tym głównie należy wskazać na mięśnie pleców

W zajęciach pilates udział bierze bardzo wiele różnych partii mięśniowych. Co ważne, mowa jest także o bardzo głęboko położonych mięśniach, które często nie są, na co dzień używane. Pilates kształtuje te mięśnie oraz je wzmacnia. Pilates są ćwiczeniami, przy których można, a czasem nawet trzeba używać różnego rodzaju przyrządów.

Reformery jako podstawa ćwiczeń

Przyrządy pomagające ćwiczyć pilates to w głównej mierze reformery. Są to specjalne łóżka do pilates wykonane z aluminium lub też z drewna. Dzięki zastosowaniu takiego łóżka można mówić o znacznie większych możliwościach. Takie łóżko wyposażone jest w różnego rodzaju linki i haki, dzięki którym można wykonać prawie wszystkie pozycje i ćwiczenia zwyczajowo znane z siłowni. Dzięki temu nie tylko możemy zaprzestać uczęszczać na siłownię, ale ponadto również możemy wykonać te ćwiczenia z większą efektywnością dla siebie i z mniejszymi obciążeniami dla stawów oraz mięśni. Można, zatem mówić o zwiększonych, o podwójnych korzyściach związanych z ćwiczeniami pilates przy użyciu reformerów. Zasadniczo, aby móc z nich skorzystać, powinniśmy udać się w miejsce, które jest w niewyposażone. Zakup takiego łóżka do własnego domu to zasadniczo zbyt duży wydatek, a tym samym na prywatnym użytku reformerów nie mamy zbyt wielu.

Ze sprzętem lub też nie

Specjalistyczny sprzęt wcale nie jest niezbędny do wzięcia udziału w zajęciach pilates. Mamy bowiem do czynienia z wieloma pozycjami, przy których pomoc specjalistycznego sprzętu nie jest wymagana. Poza tym reformery to nie wszystko, co możemy tutaj wymienić odnośnie owego sprzętu używanego w trakcie zajęć pilates. Specjalne piłki to kolejny z przykładów, który sprawdza się dosyć często. Ważne jest nie tylko to, aby mieć przy sobie jakiś sprzęt do pomocy, ale to, aby bardzo dokładnie wykonywać każde z ćwiczeń. Tylko w ten sposób bowiem można uzyskać założone wcześniej przez siebie cele treningowe. Niedokładne wykonywanie poszczególnych ćwiczeń powoduje, że mamy do czynienia z nieskutecznością treningu, a to oczywiście przekłada się na jego bezcelowość.

Wpis powstał we współpracy z serwisem balanced-body.pl, oficjalnym dystrybutorem sprzętu do pilates marki Balanced Body w Polsce.

Dodaj komentarz

Top

Co potrzebne jest przy pilates?

Czas na przeczytanie: 2 min
0
Inline
Inline