Znajdujesz się tutaj
Strona główna > Kobieta > Jak poród wpływa na ciało kobiety?

Jak poród wpływa na ciało kobiety?

kobieta

Ciąża to niesamowity okres dla kobiety, jej ciało mocno się zmienia, a część z tych przemian zostaje z matką nawet po porodzie. Czego więc może się ona spodziewać? Różnic kosmetycznych, ale także takich, w przypadku których może się przydać zabieg Mona Lisa Touch (krakowskie, warszawskie kliniki ginekologiczne mają go w swojej ofercie). Jakim zmianom ma on przeciwdziałać? O tej i innych zmianach więcej w tekście.

Figura

Zmiany w sylwetce kobiety nie zaskakują, a najbardziej widoczne może być poszerzenie się bioder. Powrót do wagi sprzed ciąży nie musi zmienić czegokolwiek w tym aspekcie. Bardzo często figura po ciąży się różni, nie oznacza to jednak, że będzie to coś złego – wręcz przeciwnie, niektóre panie na pewno będą się cieszyć z szerszych bioder nawet przy niskiej wadze.

Cera

O ile w przypadku figury zmiany mogą się podobać kobiecie, to ta przemiana raczej nie zostanie uznana za korzystną. Mamy w trakcie ciąży przeżywają niesamowitą burzę hormonów, co odbija się na ich skórze. Trądzik i krostki nie powinny wtedy dziwić. Nie ma tu jednak powodów do zmartwień – po narodzinach dziecka sytuacja się stabilizuje i powinno być już tylko lepiej.

Spadek popędu seksualnego

Na jego obniżkę wpływa więcej niż jeden czynnik np. strach przed bólem, ciągłe zmęczenie, stres oraz myśli skierowane na maluchu, a niekoniecznie na przyjemnościach i relaksie. Jest jeszcze jeden powód, którym jest samo rozluźnienie się pochwy po porodzie. Na szczęście na to sposoby – w większych miastach istnieją miejsca, gdzie przeprowadza się zabieg Mona Lisa Touch (np. w Krakowie), który ma na celu zrewitalizowanie intymnych okolic kobiet. Bez wspomaganie się takimi nieinwazyjnymi zabiegami powrót w pełni popędu seksualnego może trwać nawet rok.

Rozstępy i przebarwienia

Nagły przyrost wagi u mam w trakcie ciąży powoduje rozstępy, walka z nimi nie jest prosta, a najlepiej by było jakby już przed porodem kobieta smarowała się specjalnymi kremami pełnymi witaminy C. W takiej sytuacji można je zminimalizować, dlatego warto o tym pamiętać. Zmiana w wyglądzie będzie wtedy o wiele mniej drastyczna.

Większy brzuch

Niestety wbrew pozorom brzuch nie wraca od razu po porodzie do normalnych rozmiarów. Powrót do jego normalnej wielkości może potrwać nawet kilka tygodni, dlatego bardzo ważne jest nieforsowny wysiłek fizyczny oraz odpowiednia dieta – tak w trakcie, jak i po ciąży. Zdrowy tryb życia pozwoli na zachowanie dobrej formie oraz na to, żeby nie przybrać w trakcie ciąży za bardzo na wadze.

Rozluźnienie pochwy

Wraz z naturalnym porodem stan pochwy się pogarsza, co może wiązać się z wieloma problemami pociążowymi takimi jak nietrzymanie moczu czy brakiem przyjemności z seksu. Powrót do jej normalnego stanu może trwać wiele tygodni, dlatego warto ćwiczyć mięśnie Kegla. Jest też możliwość poddania się nieinwazyjnemu zabiegowi Mona Lisa Touch, który można przeprowadzić w Krakowie, Warszawie oraz innych miastach, gdzie funkcjonują zaawansowane kliniki ginekologiczne.

Większe stopy

Można by się zastanowić w jaki sposób ciąża zwiększa stopy, odpowiedź nie jest tak skomplikowana jak mogłoby się wydawać. Jest to związane z większą wagą kobiety w trakcie ciąży, przez ten czynnik stopy się jej spłaszczają, a co za tym idzie – stają się one dłuższe. Wpływa też na nie taki hormon jak relaksyna, który rozluźnia więzadła w celu przygotowaniu matki do porodu – działa on też na stopy.

Jak widać po naszym wpisie, kobieta może mieć wiele powikłań pociążowych, jednak niech to nie martwi mam – większość ze zmian na ciele znika wraz z upływem czasu. Niemniej, warto jest mieć ich świadomość, tak aby nie czuć skołowania po ciąży. Jest to też ważne, gdyż można im zapobiegać za pomocą właściwych preparatów oraz dobrej diety. Dobrze by było zastanowić się nad takimi zabiegami jak Mona Lisa Touch, w końcu krakowskie i inne wielkomiejskie kliniki ginekologiczne są pełne sposobów, które mają pomóc świeżo upieczonym mamom.

Po więcej informacji o zabiegach dla kobiet zapraszamy na medistica.com.pl

Dodaj komentarz

Top

Jak poród wpływa na ciało kobiety?

Czas na przeczytanie: 3 min
0
Inline
Inline