Znajdujesz się tutaj
Strona główna > Medycyna > Porady psychologów on-line – czy warto z nich korzystać?

Porady psychologów on-line – czy warto z nich korzystać?

ksiażka

Z pomocy psychologicznej można skorzystać nie tylko w gabinecie. Coraz więcej osób poszukuje jej również za pośrednictwem internetu. Nerwice, depresje, utrata bliskich osób, problemy w komunikacji, brak asertywności – problemy natury psychologicznej są różnorakie. Jeśli nie jesteśmy w stanie poradzić sobie z nimi samodzielnie, warto udać się do eksperta.

Z pomocy psychologicznej możemy skorzystać przede wszystkim w gabinetach, które działają na terenie całego kraju. Jednak obecnie nie jest to jedyna opcja – oprócz niej do dyspozycji są także serwisy internetowe oferujące wsparcie psychologów, na przykład serwis Konsultexpert. Jaką pomoc można wówczas uzyskać?

Konsultacje z psychologami bez wychodzenia z domu

Serwis Konsultexpert powstał po to, aby pomagać osobom poszukującym pomocy w dziedzinie psychologii oraz innych obszarach, w tym dietetyki, fitness czy nauki języków. Za pośrednictwem specjalnego komunikatora pozwala na konsultowanie się ze specjalistami w formie wideo oraz czatu.

Skorzystanie z serwisu Konsultexpert jest bardzo proste. Pierwszym krokiem jest dokonanie rejestracji na stronie, następnie wybranie psychologa z dostępnej listy specjalistów, umówienie się na konsultację w dogodnym terminie i rozpoczęcie wizyty on-line. Skorzystanie z pomocy w taki sposób jest bezpieczne, anonimowe i wygodne – fachową poradę można otrzymać z dowolnego miejsca na świecie, ponieważ wystarczy tylko komputer i dostęp do internetu.

Kiedy warto skorzystać z pomocy psychologa on-line?

Wsparcie psychologiczne przez internet jest dobrym wyborem dla osób, które poszukują pomocy bez potrzeby wychodzenia z domu. Niekiedy udanie się do fachowca jest niemożliwe, więc w tym przypadku można porozmawiać z psychologiem na dogodnych warunkach

Warto jednak pamiętać o tym, że pomoc psychologa on-line nie jest wskazana w sytuacjach kryzysowych – gdy dochodzi do zagrożenia zdrowia i życia. Wówczas najlepiej jak najszybciej skontaktować się z numerem alarmowym albo udać się do najbliższej czynnej placówki opieki zdrowotnej lub na Policję.

Dodaj komentarz

Top

Porady psychologów on-line – czy warto z nich korzystać?

Czas na przeczytanie: 1 min
0
Inline
Inline