Znajdujesz się tutaj
Strona główna > Odżywianie > Płatki na zdrowe śniadanie

Płatki na zdrowe śniadanie

płatki

Badania prowadzone w najlepszych wyższych uczelniach na świecie jednoznacznie wskazują, że śniadanie powinno być najważniejszym posiłkiem dla każdego człowieka podczas całego dnia.

Niestety większość nas z powodu braku czasu ignoruje ten jakże ważny posiłek. Należy jednak pamiętać, że ten posiłek powinien być traktowany jako ZDROWE śniadanie.

Najczęściej jeśli zdecydujemy się na zjedzenie jakiegoś śniadania, to wybieramy płatki z mlekiem. Nasze dzieci przeważnie wybierają płatki z polewą czekoladową. Natomiast my jako osoby w pełni świadome, powinniśmy wybierać płatki musli, aby dbać o nasze zdrowie, ale także po to, aby dawał dobry przykład innym członków naszej rodziny. Jak wszyscy wiemy obecnie na rynku jest dostępnych wiele różnych producentów oferujących płatki musli. Jednak nie wiemy który wybrać?

Osobiście polecamy, aby wybrać te płatki, które w swoim składzie zawierają dużo owoców. Dlaczego? Ponieważ jak wszyscy wiemy w większości owoców jest bardzo dużo witamin, dzięki czemu zaczniemy dzień z bardzo wieloma zdrowymi składnikami w naszym ciele! Dodatkowo powinniśmy zwrócić uwagę, aby te musli, które kupujemy zawierało w swoim składzie zboża z pełnego przemiału, ponieważ takie zboże wzmacnia układ krążenia i znacznie zmniejsza ryzyko zachorowania na chorobę wieńcową. Warto także dodać, iż takie musli wpływa na pracę serca, obniża poziom złego cholesterolu oraz reguluje ciśnienie krwi!

Podczas zakupu warto także zobaczyć, czy w składzie płatków musli znajdują się jakieś orzechy. Nasiona te pełnią bardzo ważna rolę, ponieważ dostarczają one nam niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe, magnez oraz witaminę E.

Podczas jedzenia takiego zdrowego śniadania warto jest także wrzucić kilka ziarenek produktu zwanego pyłek kwiatowy. Ten niezwykły pyłek jest bardzo cennym źródłem wielu składników odżywczych.  Zalecane jest, aby sięgać po niego, kiedy odczuwamy zmęczenie lub nie możemy się skoncentrować.

Taki pyłek podobnie jak miód jest produkowany przez pszczoły, jednak nie wiele osób, wie że ten produkt jest dużo zdrowszy dla nas aniżeli zwykły miód. Najczęściej ten pyłek spotykany jest w kolorze żółtym oraz jasnobrązowym. Możemy go nabyć w wielu sklepach, ale także w niektórych aptekach.

Dodaj komentarz

Anti-spam: complete the task


Top

Płatki na zdrowe śniadanie

Czas na przeczytanie: 2 min
0
Inline
Inline