Znajdujesz się tutaj
Strona główna > Kobieta > Na pierwszy masaż polecamy masaż klasyczny!

Na pierwszy masaż polecamy masaż klasyczny!

masaż

Masaż klasyczny, jest masażem, od którego warto rozpocząć swoją przygodę z masażami. Jest to najbardziej podstawowy masaż, jaki wykonują wszyscy masażyści i fizjoterapeuci. Jeśli idziecie pierwszy raz na masaż warto wybrać właśnie ten rodzaj masażu. Terapeuci uczą sie technik tego masażu jako pierwszych na studiach i w szkołach masażu, dlatego powinni wykonywać go najlepiej. Jest to więc masaż, który dobrze zrewiduje to czy masażysta Wam odpowiada czy nie. Jeśli ten masaż Was nie zachwyci, możecie śmiało szukać kogoś innego, kto wykona dla Was taki masaż lepiej. Dla masażystów powinien to być bowiem najprostszy masaż do wykonania.

 Jak właściwie powinien wyglądać masaż klasyczny?

Jeśli nigdy nie byliście na masażu to zapewne nie wiecie, jak powinien wyglądać taki zabieg. Dlatego, żeby wiedzieć jak podejść do masażu, co zrobić przed i czego mniej więcej się spodziewać, powinniście dowiedzieć się jak powinien wyglądać taki masaż. Zacznijmy od waszego przygotowania. Na masaż należy ubrać się wygodnie, w niekrępujące ubrania. Należy się wykąpać przed masażem. Jeśli wy jesteście gotowi czas na masażystę, gabinet i sam masaż. Masażysta powinien być po przeszkoleniach, studiach bądź studium masażu. Ważne, żeby była to osoba przygotowana do wykonywania swojego zawodu.

Masażysta powinien być ubrany schludnie. Na sportowo bądź w specjalnym uniformie. Gabinet powinien być nagrzany i przytulny. Atmosferę i klimat robią zapalone świece i ładne dodatki, dzięki którym czujecie się w danym miejscu komfortowo. Na stole do masażu powinny być rozłożone jednorazowe podkłady, które po Waszym wyjściu zostaną wyrzucone, a stół zdezynfekowany. Jeśli jesteście w danym miejscu po raz pierwszym, masażysta powinien zapytać Was o podstawowe przeciwwskazania do masażu lub poprosić Was o uzupełnienie ankiety, zawierającej takie przeciwwskazania.

Jak wygląda sam masaż?

Przed masażem, zostaniecie poproszeni o rozebranie się do bielizny. Ewentualnie przed tą czynnością masażysta zaproponuje Wam zapachowe olejki do masażu do wyboru. Nie jest to jednak standard. Najpierw położycie się na brzuchu i masowane będą Wasze plecy. Chociaż tutaj też bywają różnice. W niektórych gabinetach masaż klasyczny rozpoczyna się od masażu rąk. Za każdym razem masażysta powinien przykryć niemasowane części ciała dla Waszego komfortu zarówno psychicznego jak i fizycznego.

Techniki jakie stosuje masażysta to głaskanie, rozcieranie, rolowanie, ugniatanie, oklepywanie oraz roztrząsanie, a także czasami wibrację. Techniki powinny być dla Was przyjemne i nie wywoływać bólu i dyskomfortu. Dobry masażysta poinformuje Was przed masażem, żebyście w razie konieczności zgłaszali swoje uwagi. Jeśli tego nie zrobi, powinniście czuć się wolni, żeby w razie niedogodności zgłosić to osobie wykonującej masaż.

Po masażu powinniście powoli wstać, tak aby nie zakręciło Wam się w głowie. Warto szybko się ubrać w ciepłe i wygodne rzeczy. Najlepiej po masażu odpocząć chwilę w poczekalni, jeśli jest taka możliwość.

Już wiecie, jak powinien wyglądać masaż klasyczny. Teraz wystarczy, że znajdziecie gabinet z dobrymi opiniami w swojej okolicy i wybierzecie się go przetestować.

Dodaj komentarz

Top

Na pierwszy masaż polecamy masaż klasyczny!

Czas na przeczytanie: 2 min
0
Inline
Inline