Znajdujesz się tutaj
Strona główna > Kobieta > Pielęgnacja rzęs – najlepsze domowe sposoby

Pielęgnacja rzęs – najlepsze domowe sposoby

kobieta

Odżywka do rzęs to nie jedyne rozwiązanie, choć trzeba się zgodzić, że najskuteczniejsze. Rzęsy można pielęgnować na wiele różnych sposobów. Oto najlepsze domowe sposoby na mocne, długie i piękne rzęsy.

Czy pamiętamy o odżywianiu rzęs i brwi? O ile korzystamy z dobrej maskary wzbogaconej o składniki pielęgnujące, można powiedzieć, że robimy to przy okazji. Bardzo często rzęsy potrzebują jednak silniejszego wsparcia. Dodatkowe produkty odżywiające i regenerujące to dobre rozwiązanie, ponieważ bez odpowiedniej pielęgnacji rzęsy będą cienkie, kruche i krótkie.

Jak to zrobić najlepiej? Można sięgnąć po jeden ze sprawdzonych domowych sposobów. Oto te, po które kobiety sięgają najczęściej.

Domowe sposoby na piękne rzęsy:

• Nie sposób nie wymienić na początku kosmetyku, jakim jest odżywka do rzęs. Warto przejrzeć internetowe rankingi i zasięgnąć opinii, aby wybrać najlepszy z możliwych produkt. Dzięki codziennemu stosowaniu skoncentrowanego serum możliwe jest nie tylko zregenerowanie, nawilżenie, odżywienie i wzmocnienie rzęs. Profesjonalne odżywki do rzęs bardzo często pobudzają pracę cebulek i przyspieszają wzrost rzęs, a także hamują ich nadmierną utratę. W dłuższej perspektywie mogą nawet przyciemniać, uelastyczniać i nabłyszczać włoski.

• Często jako alternatywę dla specjalistycznych produktów pielęgnujących podaje się olejek rycynowy. To jeden z lepszych olejów o właściwościach stymulujących wzrost. Systematycznie wcierany wzmacnia rzęsy, przyciemnia je i dodaje blasku. Niestety jego konsystencja znacznie utrudnia aplikację, ponieważ jest dużo gęstszy od świetnie wchłaniających się odżywek. Działanie olejku również może nie pokrywać się z oczekiwaniami – naturalne produkty mają to do siebie, że na każdą osobę mogą działać inaczej.

• Kolejną domową metodą na wzmocnienie i upiększenie rzęs jest wazelina kosmetyczna, przy której najlepiej stosować także delikatny masaż. Na czym to polega? Bierzemy odrobinę wazeliny na opuszki palców i wmasowujemy w skórę powiek. Ważna jest ilość – zbyt dużo wazeliny może obciążyć rzęsy. Tak samo, jak zbyt energiczne pocieranie może je połamać. W założeniu masaż ma pobudzać mikrokrążenie skórne, natomiast wazelina zapobiegać utracie cennego nawilżenia. To dobry sposób, jeśli myślimy o dodatkowym wsparciu w pielęgnacji rzęs.

Dodaj komentarz

Top

Pielęgnacja rzęs – najlepsze domowe sposoby

Czas na przeczytanie: 2 min
0
Inline
Inline